Kalıcı Makyaj Nedir, Nasıl Yapılır

KALICI MAKYAJ NEDİR, NASIL YAPILIR

Yayın Tarihi14 Ekim 2012 | ESTETİK CERRAHİ, KOZMETİK BAKIM

Makyaj kadın bakımının en önemli parçalarından birisi ve kadınların vazgeçemediği makyaj yapma uygun vakit yoksa büyük eziyetlerden birisi haline gelebiliyor. Makyaj yapılmadan dışarı çıkıldığında yaşanan stres, sinir ve rahatsızlık duygusu psikolojik olarak büyük etkiler göstereren bütün bir günü mahvedebiliyor.

İşte kalıcı makyaj bu soruna çözüm için üretilmiş durumda ve vakti kısıtlı olanlar için büyük bir kurtarıcı durumunda.

Ayrıca kozmetik malzemelere alerjisi olanlar, sporcular, hassas bölgelere sahip olanlar, işleri dolayısıyla kendine vakit ayırmakta zorlanan ve devamlı iyi, bakımlı görünmesi gerekenler arasında da çok popüler bir uygulama.

Kalıcı Makyaj Nedir, Nasıl Yapılır?

Kalıcı maktaj en kısa tabiriyle acısız bir medikal operasyon ve yerel anestezi ile de uygulanabiliyor. Hazırlanan anti alerjik boyalar derinin hemen altına enjekte ediliyor ve herhangi bir şekilde kokuya ve zararlı etkilere sebep olmuyorlar. Bir nevi dövme benzeri kozmetik uygulaması diyebileceğimiz kalıcı makyaj yüzde ve vücutta yer alan çok büyük olmayan kusurları örtmekte başarılı ve bakımlı, genç görünmek isteyenlerin tercihleri arasında.

Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Yapılır?

Kalıcı makyajın temel olarak uygulandığı bölgeler arasında dudaklar, göz ve kaşlar yer alıyor. Ancak herhangi bir rahatsızlık neticesinde kirpik, saç dökülmesi, göğüs ucu sorunları ve derideki renk değişimleri sorunlarına sahip olanlar için de bir çare durumunda olabiliyor.

Kalıcı Makyaj Zararlı Mı?

Kalıcı makyajda kullanılan boyalar kimyasal malzemeler olmadıkları için özel maddelere karşı alerjisi olanlar hariç herhangi bir zarar teşkil etmiyor. Bu durum da uygulama öncesi hazırlanan alerji testleri ile en baştan tespit ediliyor.

Bu kimyasal olmayan yapısından dolayı üç beş yıldan daha uzun süre dayanmayan kalıcı makyajı bu süreler içerisinde yenilemek de gerekiyor. Eğer yaptırdığınız kalıcı makyajdan sıkıldıysanız bu elbette sizin için bir avantaj haline de gelebilir.

Porselen Makyaj ile Aynı Şey mi?

Hayır, porselen makyaj çok daha farklı ve kesinlikle kalıcı olmaması gereken bir makyaj türüdür. Zira bu makyaj tipi kısa süreli ve yoğun şekilde kötü görüntülerin kaldırılması için kullanılmakta ve günlük hayatta pek kullanılmamaktadır.

6 Responses to KALICI MAKYAJ NEDİR, NASIL YAPILIR

 1. Ceyda Nil diyor ki:

  Arkadaşlar Bende sizler gibi kalıcı makyajla ilgili sıkıntılarım vardı arkadaşımın tavsiyesi üzerine New Elegance’ı buldum Gerçekten çok memnun kaldım sizede tavsiye ediyorum.

 2. Duygu Köse diyor ki:

  Merhabalar , Ben kalıcı makyaj yaptirmak istiyorum . Makyaji Çıkarılması istediğimde nasıl gerçekleşiyor bu işlem ve böyle bi işlem warmi. ? tessukkuler.

 3. Sladkaya diyor ki:

  Yuze tonalni krem olurmu

 4. Belgin İNAN diyor ki:

  Kalıcı Makyaj uygulamalarında seçilen uzman, kullanılan boyalar ve hijyen kuralları çok önemlidir.
  Yaptırmak isteyen kişilerin mutlaka araştırmalarını iyi yapmaları, ucuz ve kalitesiz işlemlerden kaçınılmalıdır. Doğru yapıldığında, günlük hayatta gerçekten çok konforlu bir işlemdir. Tavsiye ederim.

 5. netbilgiver diyor ki:

  Bir kadının kalıcı makyaj yaptırması için gerçekten güçlü sebepleri olmalı. Beş kere düşünüp bir kere karar vermeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.