Kalıcı Makyaj Nasıl Uygulanır

KALICI MAKYAJ NASIL UYGULANIR?

Makyaj biz kadınların hayatlarında ciddi bir yer kaplıyor ve bunu dediğimizde illa ki yoğun makyaj uygulamaları yapmak zorunda da değilsiniz. Her gün ruj sürüyorsanız bile makyajın hayatınızda ciddi bir yerinin olduğu söylenebilir. Dolayısıyla makyajımızı yenileme konusunda bize biraz daha esneklik tanıyan kalıcı makyaj hakkında bir kaç kelam etmek gerekiyor. Kalıcı makyaj nasıl uygulanır diyenler için bilinmesi gerekenleri bir araya getirdik.

Kalıcı makyaj uygulamasında dudaklar, göz ve kaşlar en önemli bölgeler olarak karşımıza çıkıyorlar ve bu bölgelerde doğal görünüm sağlayacak bir uygulama gerçekleştiriliyor. Adı üzerinde kalıcı olduğu için dövmeler gibi deri altına işlenen kalıcı makyaj, hiç makyaj yapmadan bile güzel bir görünümü koruyabilmenize yardımcı oluyor. Elbette isterseniz özel günlerde üzerine tekrar makyaj yaparak yine istediğiniz alternatif görünümü elde etmeniz de mümkün. Kalıcı makyajın çeşitli kaza ve hastalıklardan kaynaklanan izler ve renk kayıpları konusunda da ciddi bir faydasının olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Kalıcı makyajda, deri altına alerji yapmayan bir boya enjekte ediliyor ve böylece her daim sizinle olacak bir makyaj yaratılıyor. Dudak çevresine hat çekilmesi, kaşların daha belirgin hale getirilmesi veya göz çevresine çizgiler atılması gibi uygulamalar sağlayabilen kalıcı makyaj, en azından makyaj temelinizin oluşmasını sağlıyor ve gün içerisinde hiç makyaj yapmadan dahi sadece kalıcı makyajınız ile dolaşabiliyorsunuz.

Bu makyaj tipi genellikle üç ile beş sene kadar dayanıyor ancak bazı zamanlar gidip rötuşlar attımak da gerekli olabiliyor. Geçmiş yıllarda çok uzun sürelerle dayanan ürünler kullanılıyorlardı ancak günümüzde sağlık açısından daha risksiz olan ama biraz daha az kalıcı olan ürünler tercih ediliyorlar. Fakat güzel ve doğru bir görünüm için uygulamayı gerçekleştirecek olan uzmanı da doğru seçmeniz gerektiğini unutmamalı, merdiven altı yerlerden uzak durmalı ve özellikle referansı olan uzmanları tercih etmelisiniz.

Kalıcı makyaj uygulamasının bilinen bir sağlık riski bulunmuyor ancak makyaj tercihinizi yaptıktan sonra onu silmenin bir daha mümkün olmayacağını dikkate almalı, kararınızda aceleci olmamalı ve bilhassa 20 yaş altında bu uygulamadan kaçınmalısınız. Zira 20’li yaşların ardından tarzınızı değiştirdiğinizde kalıcı makyajınız gelecekte hoşunuza gitmeyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.