Kalçaya Silikon Taktırma Ameliyatı

KALÇAYA SİLİKON TAKTIRMA AMELİYATI

Yayın Tarihi26 Ekim 2016 | ESTETİK CERRAHİ

Kalça estetiği ya da diğer adıyla popo estetiği, son senelerde çok büyük önem kazandı diyebiliriz. Zira 2000’lerin başındaki küçük ve ince popo modası günümüzde yerini dolgun ve biraz da Brezilya poposu olarak adlandırılan popo türüne bıraktı ve bu nedenle zayıf kadınlar bile kalçalarını daha dolgun hale getirebilmek için çaba gösteriyorlar. Üretilen pantolonların bile bu yeni modaya göre üretilmeleri ise popo bölgesi küçük olanlar veya dışarı çıkık olmayanlar için seçeneklerin azalmasına sebep oluyor. Kalçaya silikon taktırma ameliyatı ise bu sorunun üstesinden gelebilmeniz için gereken çözümleri içeriyor diyebiliriz.

Kalça implantı ya da popo implantı olarak adlandırılan bu silikonlar, popodaki kasların bazen iç bölgesine bazen de arka bölgesine, gerekliyse her ikisine de yerleştirilebiliyorlar. İmplantlar popoda istenen çıkık görünümün oluşturulmasında bir hayli başarılı oluyorlar ve göğüslerde kullanılan silikonlardan daha sert bir malzemenin kullanılması sayesinde günlük hayatta herhangi bir şekilde silikonun patlaması gibi kötü durumlarla karşılaşmak mümkün olmuyor.

Popodaki düz ve çıkıntısız görünümün temel sebebi pek çok kişide kalça kaslarının yeterince gelişim göstermemesidir fakat çok sık kilo alıp vermek de bu bölgenin giderek düzleşmesine sebep olur. Bu nedenle silikon implantlar bu iki kategoriye dahil olan kadınlarda sıklıkla tercih edilmektedirler. Ancak bazı vakalarda vücudun diğer kesimlerinden alınan fazla yağların silikon yerine kullanılması da mümkün olmaktadır. Lakin çok zayıf kişilerde alınacak fazla yağ bulunmadığı için silikon kullanımı mecburi hale gelmektedir.

Operasyonun gerçekleştirilmesi sırasında genel anestezi uygulanmaktadır ve popo içine ulaşmak için uygulanan kesiklerin poponun iki kısmının arasına atılmaları sayesinde herhangi bir şekilde dikiş izlerinin dışarıdan görülmesi de mümkün olmamaktadır. Bunun yanında estetik dikişlerin yıllar içerisinde izsiz bir şekilde ortadan kaybolmaları da izler konusunda hassas olanları memnun edecektir.

Popo silikonu işlemlerinin sona ermesinin ardından yaklaşık olarak bir hafta sonra rahatlıkla kalçalarınız üzerine oturabilir hale geliyorsunuz. Ancak özellikle ilk bir kaç gün boyunca yan veya yüzüstü yatmak, mümkün olduğunda popoya yük bindirmemek gerekiyor. Her ne kadar protezler yük binmeyen konumlara yerleştirilseler de, dikişlerin gerilmesi istenmeyen sonuçlar doğurabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.