Kahkül Kesimi Kimlere Yakışır

KAHKÜL KESİMİ KİMLERE YAKIŞIR?

Kahkül veya genellikle söylenen adıyla kakül, saçlarımıza, yüzümüze ve genel olarak ifademize büyük katkılar yapabilen bir saç kesimi ancak herkesin kahkül sevmediğini, ayrıca kahkülün de herkese yakışmadığını biliyoruz. Bu durum bazen yüz tipinin gerçekten kahküle uygun olmamasından kaynaklanırken, bazen de yanlış bir kakül kesiminden veya şekillendirmesinden dolayı da ortaya çıkabiliyor. Dolayısıyla kahkül kesimi kimlere yakışır sorusunu sizler için cevaplandırmaya çalıştık.

Kakül bazen dağınık ve doğal bir şekilde tutulabilirken, bazen de keskin sınırlara sahip olabilir. Bazılarına uzun bir kakül şekli iyi giderken, bazılarına ise kısa kaküller daha iyi gitmektedir. Saç renginden tutun da yüz şekline ve burna kadar çok sayıda faktörün bunu değiştirebildiğini de belirtmek gerekiyor.

Öncelikle, kahkülün genel geçer bir kuralının olmadığını, biraz deneme yanılma ile en güzel sonucun elde edileceğini belirtelim. Saçlarının ön kısmı kısa olanlar için kakül yapımı zor olacaktır çünkü henüz kahkül için yeterli uzunluk elde edilmemiştir. Bu nedenle kahkül işine girişmeden önce saçlarınızın tam olarak uzadığından emin olmalısınız. Ayrıca kahkül kesimi yapıldıktan sonra saçlarınızın biraz daha uzamasını beklemeniz gerekecek çünkü ilk kesim anında saç henüz oturmadığından son sonuçları almak zor olacaktır.

Genel olarak yapılan değerlendirmelere göre, keskin yüz hatlarına sahip olanlarda daha dağınık kesimli, serbest perçemler tercih edilirken, yumuşak yüz hatlarına sahip olanlarda tam tersi şekilde küt kesimli kahküller tercih ediliyorlar. Zira kahkülün yüzün sertliğine ters bir şekilde olması güzel bir kontrast yaratıyor. Ancak ifadenin keskinliğinin yanında yüzün şekli, burnun büyüklüğü, gözlerin yerleşimi, dudakların kalınlığı gibi pek çok faktör, aslında yüze ters gibi görünen kahküllerin daha iyi görünmesini sağlayabiliyor.

Kahkülün kesinlikle tercih edilmediği kişiler de elbette mevcut. Özellikle yüzü çok yuvarlak bir yapıya sahip olanların kakülden uzak durmaları iyi olacaktır çünkü kakül yüzü iyice yuvarlak yaparak bu konuda biraz aşırıya kaçmasına sebep olacaktır. Çok ince ve uzun bir yüz tipine sahip olanlar için de kahkül pek uygun değil çünkü bu defa da yüzün uzunluğu öne çıkacaktır. Eğer makyaja yeteneğiniz varsa yüzünüzün bu görüntüyü vermesine engel olacak bir makyaj tercih ederek kahkül de bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.