Kadınları Çekici Yapan Detaylar

KADINLARI ÇEKİCİ YAPAN DETAYLAR

Hepimiz öyle ya da böyle kendimizi beğendirmek istediğimiz bireylere karşı biraz çekici olmak isteriz. Bu kişi eşimiz de olabilir sevgilimiz de ve hatta kadın arkadaşlarımızdan bir tanesi bile olabilir. Erkekler ve kadınlar bu bakımdan çok farklı değiller ve herkesin kendini beğendirmek istediği birileri var. Ancak yapılan araştırmalar kadınları çekici yapan detaylar hakkında daha net bilgiler sunuyorlar ve bu bilgilere sahip olarak çekiciliğinizi daha kolay bir şekilde elde edebilirsiniz. Unutmayın ki çekicilik sadece doğrudan fiziksel güzellikle tanımlanmıyor ve kişinin davranışlarından tutun da makyajına ve giyimine kadar onlarca farklı faktör onun çekiciliğinin tanımlanmasında etkili bir rol oynuyor.

Uzmanlar kadınlarda çekiciliği sağlayan en önemli faktörün dudaklar olduğunu belirtiyorlar ancak bunu hemen şişkin ve dolgun dudaklar olmalı şeklinde yorumlamamak gerekiyor. Zira dudaklarınızın yüz şekliniz ile uyumlu bir şekilde olması gerekiyor. Yüze uygun olmayan ve fazla şişkin, dolgun yahut fazla ince dudaklar da çekicilik bakımından sınıfta kalabiliyorlar. Bunun yanında makyaja ters bir ruj rengi kullanmak, kıyafetleri doğru uydurmamak ve ruju kötü sürmek de dudaklar güzel olsa bile çekici bir etki yaratmıyor.

Gözler kalbin aynasıdır derler ancak gözler aynı zamanda çekiciliğin de bir aynasılar. Zira gözlerini doğru kullanan kadınların etkileyici olmanın gereksinimlerinin yarısını karşıladıkları bir gerçek. Baygın, süzük ve ilgisiz bakışlar yerine canlı, ilgi çekici ve hareketli bakışlara sahipseniz, yeterince çekici olduğunuz söylenebilir. Tabii ki göz makyajınız ile gözünüzün boyutunu ve duruşunu biraz ayarlama imkanınız da var.

Diş bakımı da çekicilik konusunda büyük önem sahibi. Şekli kötü, sararmış ve lekeli dişler maalesef çekicilik anlamında sınıfta kalmanıza neden oluyorlar ancak yapıldığı belli olacak kadar beyaz dişler de pek o kadar iyi değiller çünkü yapay bir görüntü oluşturuyorlar. Düzenli diş bakımı ile doğal beyazlığında bir diş sahibi olmak daha çekici çünkü doğal dişler sabun kadar beyaz olmazlar.

Kırmızı renkleri kıyafetlerinde kullananların daha çekici bulundukları da moda uzmanları tarafından aktarılıyor. Ancak bunu komple kırmızı giymek olarak düşünmemelisiniz. Kıyafetlerinizin ilk bakışta dikkat çekmeyen yanlarına kırmızı detaylar eklerseniz istediğinizi elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.