İyi Öpüşme Teknikleri

İyi Öpüşme Teknikleri

Öpüşme konusu zaman zaman evli çiftler için bile bir mesele haline gelebiliyor ve pek çok kişi iyi öpüşmediğini düşündüğü için kendini biraz daha geliştirmek istiyor. Halbuki iyi öpüşmenin fiziksel kısmı aslında çok zor değil ancak dikkat edilmesi gereken bazı yöntemleri atlamak, ne kadar iyi kurallarınız olursa olsun kötü bir öpücük vermenizle sonuçlanacaktır. Dolayısıyla iyi öpüşme teknikleri hakkında tüm bildiklerimize bir değinelim.

Öpüşmeyi güzel kılan şeylerden en önemlisi ağız ve nefes kokusudur. Zira iki tarafın da birbirine olan kimyasal uyumu en önce bu noktada ortaya çıkar ve dolayısıyla ağzınız kokar halde, sarı dişlerle birisini öpmeye kalkıştığınızda, pek de güzel geri dönümler almayacağınız söylenebilir. Bu nedenle varolan ağız ve diş sağlığı rahatsızlıklarınızı tedavi ettirmeli, dişlerinizi düzenli olarak fırçalamalı ve mideden gelebilecek kokular nedeniyle çok aç olmadan öpüşmeye dikkat etmelisiniz. Pek çok kişi nefesinin ne kadar koktuğunun farkında değildir ve bu nedenle bir kişiyle ilk öpüşmenizden önce dostlarınızdan ağız kokunuza dair bir değerlendirme yapmalarını isteyebilirsiniz.

Öpüşme sırasında doğrudan partnerinizin dudaklarına yapışmak bazen güzel olabilir ve iki tarafın da hoşuna gidebilir. Ancak her defasında aynı taktiği kullanmak yerine hafif öpücükleri daha büyük çaplı öpücüklerle kombine halde kullanmaya çalışın. Zira öpüşme sırasında dudakların uyguladığı basınç miktarını değiştirmek, karşı tarafta daha renkli bir öpüşme izlenimi uyandıracaktır ve bu da değerlendirmenin daha iyi olmasına yardımcı olacaktır.

Fransız öpücüğü gibi biraz dikkat ve deneyim gerektiren öpücük tekniklerini ilk zamanlarda uygulamamanız da çok önemli. Zira bilhassa dil hareketlerinin önem kazandığı bu tip öpüşmelerde aşırıya kaçmak çok mümkün ve bu aşırılıklardan uzak kalabilmek için biraz deneim sahibi olmak gerekli. Ayrıca karşınızdaki kişinin ne düzeyde bir öpücükten hoşlandığını bilmiyorsanız bu tip karmaşık öpüşme tekniklerini o kişiyi daha fazla tanıyıncaya kadar kenara koyun.

Öpüşme sırasında acele etmeden sakin bir davranış sergilemek, ayrıca dişlerin çarpışmaması için biraz da dikkatli olmak gerekiyor. Özellikle ilk defa öpüşecek olanlar heyecanlarına yenilerek biraz aceleci davranıyor ve bu nedenle karşı tarafın dişlerine veya dudaklarına zarar verebiliyorlar. Bu tip durumlardan kaçınmak için herşeyi biraz zamanına bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.