İyi Bir Blogger Olmak İçin Ne Yapmalıyız

İYİ BİR BLOGGER OLMAK İÇİN NE YAPMALI?

Yayın Tarihi28 Mart 2018 | EĞİTİM

Blogger olmak son on yıldır internetteki en popüler işlerden bir tanesi ve pek çok kişi bunu maddi kazanç için gerçekleştirse de, bazıları sadece kendi bildiklerini paylaşmak için bir blog sahibi olmaya devam ediyor. Ancak iyi bir blogger olmak için ne yapmalıyız sorusunun cevabını bilirseniz, giriştiğiniz bu işte çok daha başarılı sonuçlar alma imkanınız mevcut.

Öncelikle, pek çok kişi, özellikle de blog işine yeni girenler, bloglarında daldan dala atlıyor ve her konudan bahsetmeye çalışıyorlar. Halbuki bu tip bir uygulama, hem arama motorlarının sitenizi öne çıkarmasına engel olacaktır, hem de okuyucuların ilgilerini çekmeyen içerikler ile karşılaşmalarına sebep olacaktır. İyi bir blogger, ne konuda ne zaman yazacağını bilir ve çok fazla kapsam dışına çıkmaz. Bilhassa maddi gelir elde etmek için bu işe girişecek olanlar için oldukça elzem bir durum.

Bunun yanında, yazdığınız konuda hatırı sayılır bir bilgiye sahip olmanız da büyük önem kazanıyor. Zira yetkin olmadığınız konularda yazdığınızda, ziyaretçileri tatmin edecek içerikler üretmeniz mümkün olmaz ve bu durum gidenin bir daha gelmemesine sebep olur. Sırf içerik üretmek için yazmaya bir son vermelisiniz.

Blogger olmanın en büyük zorluklarından bir tanesi, iş disiplinini oturtamamaktır. Pek çok kişi, bir hevesle blog işine girişir ancak bir kaç gün içerisinde düzenli yazı yazmaktan sıkılır. Ancak düzenli ve bol miktarda içerik olmadığı zaman bir blogun başarılı olma ihtimali yok denilecek kadar azdır. Eğer kişisel hedefleriniz size yeterince motivasyon vermiyorsa, bunu elde etmenin yollarını bulmalısınız. Başınızda yazacaksın diyen bir patron olmadan da kendi disiplininizi oturtabilmeniz gerekiyor.

Bloglarda on binlerce kelimeden oluşan yazıların bulunması, pek de tercih edilen bir durum değil. Zira okuyucular, özellikle de mobil cihazlardan giriş yapan okuyucular, bu derece uzun metinleri okumayı tercih etmiyorlar. Bu nedenle bir konuyu tamamen değerlendiren binlerce kelimelik tek bir yazı yazmak yerine, konuyu başlıklara bölün ve farklı yazılar içerisinde bunları hazırlayın. Daha sonra esas yazı içerisinden bu yazılarınıza link vererek okuyucuların dikkatinin daha uzun sürmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.