İyi Arkadaş Nasıl Olur

İYİ ARKADAŞ NASIL OLUR?

Arkadaşlıkların hayatımıza en büyük anlamlardan bir tanesini kattığı ve pek çok anımızı onlarla birlikte yaşadığımız bir gerçek. Zira geçmişe bir göz attığımızda genellikle dostlarımızla olan güzel anlarımız aklımıza geliyor ve bundan mutlu oluyoruz. Lakin bazen dost dediğimiz kişilerden gördüğümüz zararlar da var ve bunlar mazide kötü birer anı olarak barınmaya devam ediyorlar. Haliyle iyi arkadaş nasıl olur sorusuna cevap vermek bir önem kazanıyor çünkü iyi arkadaşlar olmadan hayattaki pek çok şeye katlanmamız mümkün sayılmaz. Sizler için iyi bir arkadaşta bulunması gereken tüm nitelikleri bir araya getirdik.

İyi bir arkadaş her zaman yanınızda hazır olmalıdır ve aynısı sizin için de geçerli. Çünkü mutlu günlerinizde yanınızda olan arkadaşlarınızın hepsi kötü gününüzde yanınızda olmayacaktır ve sadece sadece gerçek dostlarınız kötü günlerde de sizinle birlikte duracaklardır. Ekonomik, sağlık veya ruhsal sıkıntılarınızda iyi arkadaşlarınızın varlığını görüyorsanız, o kişilere siz de aynı şekilde davranmayı unutmamalı, dostluğunuzu sıkılaştırmalısınız.

Özellikle kızlar arasında arkadaş kıskançlığı çok rastlanır bir durum ancak gerçek bir arkadaşın sizin başınıza gelen güzel şeyleri kıskanmayacağı kesindir. Eğer dostlarınızda sizi kıskanma emareleri görüyor ve siz de onları kıskandırmak için mücadele ediyorsanız, bu dostluklarınızın ne kadar gerçek olduğunu bir sorgulamalısınız.

Bazı arkadaşlarımızın ne kadar kasıntı olduğunu ve ev hali ile dışarı hali arasında bir uçurum olduğunu biliriz. Bunu sadece giyim kuşam olarak değil, davranışlar anlamında da değerlendirin. İçi dışı bir arkadaşların aksine bu kişiler sizinle olan iletişimlerini bile dışarıda farklı bir şekilde gerçekleştirirler. Dolayısıyla onları hayatımıza almamak ve kendi gibi olmayı başaran dostları hayatımızda tutmak gerekiyor.

Pek çok arkadaşımızla yüzeysel bir iletişim içerisine gireriz ve onlara gerçek duygularımızı pek de açık etmeyiz. Ancak iyi arkadaşlarla bir duyguyu paylaştığınızda pişman olmaz, hatta rahatlamış hisseder, onların duygu ve fikirlerini duymaktan da hoşnut olursunuz. Bu nedenle duygularınızı ne kadar rahat açtığınıza göre arkadaşınızı aslında nasıl değerlendirdiğinizi siz de farkedebilirsiniz.

Sır saklamak ve dürüstlük de iyi bir arkadaşın temel erdemleri arasında bulunuyor. Her sırrınızı sağda solda paylaşan, size ikili oynayabilen bir arkadaştan bir an önce uzaklaşmalı, özür dilese bile gelecekte de aynı davranışı sürdüreceğini unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.