İşe Erken Gelmenin Faydaları

İŞE ERKEN GELMENİN FAYDALARI

Yayın Tarihi07 Mart 2017 | EĞİTİM

Bazı iş yerlerinde sabit bir saat uygulaması vardır ve bu nedenle geliş saatini değiştirmek pek de mümkün olmaz ancak eğer iş yerinizde işe erken gelmek gibi bir fırsatınız mevcutsa, bunu değerlendirmek de kesinlikle işinize yarayacaktır. Zira işe erken gelmenin faydaları saymakla bitmiyor ve bir süre sonra iş arkadaşlarınızın da sizin bu alışkanlığınızdan etkilenecekleri bir gerçek. Dilerseniz hemen en dikkat çekici faydalara bir göz atalım.

İşe gelip giderken en sıkıntı yaşadığımız konu genellikle trafik yahut ağzına kadar dolu olan toplu taşıma araçlarıdır. Lakin biraz daha erken saatlerde hem trafiğin daha az olduğu hem de araçların daha boş olduğu dikkatinizi çekmiştir. Çünkü herkes işine genellikle 9 gibi varıyor ancak daha önceki saatlerde gelmek ve daha öncesinde işten çıkmak bu trafiğin büyük kısmını atlatmanıza yardımcı oluyor. Daha az trafik stresi ile işe vardığınızda daha pozitif olduğunuzu siz de göreceksiniz.

Geç saatlerde iş yerinin de kalabalıklaşmasıyla ve herkesin internette aktif hale gelmesiyle dikkatimiz de büyük ölçüde dağılır. Zira belli bir saatten sonra yeni e-postalar kutumuza gelmeye başlar ve Facebook akışımız da hızlanır. Dolayısıyla artık dikkatimizi dağıtacak olan şeylerin adedi giderek artmaktadır. Halbuki işe erkenden giderek önemli işlerinizi tamamlamanız, günün geri kalan saatlerinde çok daha rahat çalışmanıza imkan tanıyacaktır.

Bazı işverenler ise işine erkenden gelerek hemen gereklilikleri tamamlayan çalışanları severler. Dolayısıyla işine bağlı ve işini bir an önce yapmaya çalışan birisinin onların hoşuna gideceği söylenebilir. Lakin akşam da erken çıktığınızda sorunlarla karşılaşıyorsanız bunun pek de güzel bir fikir olacağı söylenemez. Biraz açık fikirli bir patronunuz varsa işe erken gelme isteğinizi memnuniyetle karşılayacaktır.

Sabahları uyuyarak geçirdiğimiz zaman işten de geç çıkıyoruz ve aslında bütün bir akşamımız boşa gidiyor. Halbuki işinizden erken çıkıp da hazırlıklarınızı yaptığınızda, artık bütün akşam size ait denilebilir. Dilerseniz dostlarınızla dolaşın, oyun oynayın, film izleyin veya aklınıza gelen herhangi bir şeyi yapın. Böylelikle kendinize kişisel bir vakit ayıramıyorsanız artık bu vakte otomatik olarak sahip olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.