İnternetten Sevgili Bulmak Doğru mu

İNTERNETTEN SEVGİLİ BULMAK DOĞRU MU?

Sevgili olmak ve ilişkiyi sürdürerek evliliğe doğru yol almak, pek çok insanın evlilik hikayesinin en temelinde bulunan eylemlerden bir tanesi ancak son senelerde internet üzerinden sevgili bulmak o kadar yaygın hale geldi ki, pek çok kişi internetten sevgili bulmak doğru mu sorusunu kendine sormaya başladı. Bunda en büyük pay ise bulunan bireyler ile yaşanan başarısız ilişkilerin her yerde anlatılması ve neticesinde internet ilişkilerine bir önyargı ile yaklaşılması.

İnternetten sevgili bulmak aynı anda hem doğru hem de yanlış olabilen şeyler arasında bulunuyor. Zira bunu nasıl gerçekleştirdiğiniz çok önemli ve bir kişi internetten başladığı ilişkisini evlilik ve mutluluk ile sonuçlandırabilirken, bir diğeri ise başarısız, hatta tehlikeli sonuçlar ile karşılaşabiliyor. Bu ise tabii ki süreci nasıl yönettiğiniz ile yakından alakalı.

İnternet üzerinden sevgili bulan veya bulduğunu, bulacağını düşünen bireyler, öncelikle bunun normal hayattan birisiyle sevgili olmaktan biraz daha dikkat gerektireceğini dikkate almalılar. Zira çevrenizden bir insanla sevgili olmadan önce, onun günlük yaşamına dair pek çok şeyi görebiliyor ve ona göre karar verebiliyorsunuz. İnternet üzerinden bulunan bir birey ise, size ancak kendi paylaştığı kadarıyla görünecektir ve bu yüzden değmeyecek insanların kendilerini olduklarından çok daha iyi ve üstün gösterdiklerine şahit olabilirsiniz. Bu durum tehlikeli ve sakınılması gereken insanların da kendilerini gizlemelerine imkan vermektedir ve bu nedenle bir tık daha dikkatli olmak bazen hayat kurtarıcı olabilmektedir.

Çevrimiçi sosyal medya sitelerinden konuştuğunuz bireyler ile görüşmeye karar vermeden önce onların profillerini sorgulamalı, arkadaşlarına göz atmalı, sohbetlerini nerelere çekmeye çalıştıklarına bir göz atmalısınız. Eğer sizde en ufak bir kuşku bile uyandırabilen sözleri ve davranışları olursa, o kişiyle aranıza bir mesafe koymanız doğru olacaktır. Ayrıca oturduğunuz yer, telefon numaranız gibi bilgileri de henüz tanımadığınız bir bireye kesinlikle vermemelisiniz.

Eğer daha iyi iletişim kurabilmek için görüşmek istiyorsanız, bunun çok popüler ve kalabalık bir muhitte, bilindik bir mekanda olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca arkadaşlarınıza da haber vererek, herhangi bir terslik, şiddet gibi durumda hemen destek isteyebilirsiniz. Unutmayın, gerçekten samimi hale gelene kadar internet üzerinden bulduğunuz bir bireye yaklaşma konusunda dikkatli olmanız gerekli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.