İnternetten Sanal Flört Ederken Bunlara Dikkat

İNTERNETTEN SANAL FLÖRT EDERKEN BUNLARA DİKKAT!

Sanal flört, online flört ya da internetten flört olarak adlandırılan flört tipi on sene önce topluma oldukça aykırı ve beklenmedik bir konuydu ancak günümüzde bu durumun bir hayli değiştiği bir gerçek. On sene önce garip karşılanan bu durum artık bilhassa genç bireylerin tercihleri arasında bir numara ancak bu durum bazı suistimal vakalarını da beraberinde getiriyor. Dolayısıyla internetten sanal flört ederken dikkat edilmesi gereken bazı kurallara riayet ederseniz, gelecekte herhangi bir sorun yaşama ihtimaliniz de ortadan kalkacaktır.

Pek çok kişi flört esnasında kendine dair çok fazla bilgiyi çok baştan verir ve bu sizi kötü niyetli birisi için açık hedef haline getirebilir. Dolayısıyla bundan kaçınmak ve kendinize dair fazla bilgiyi dışarı kaçırmamak önemli. Elbette yaşınız, adınız, mesleğiniz gibi bilgileri vermek sorun çıkartmaz ancak okulunuz, eviniz, işiniz gibi yerlerin konumlarını belirtmek maalesef sizi tehlike altına sokar. Bunun yanında çok kişisel diğer bilgilerinizi de en baştan ortaya saçmamanızı öneriyoruz.

Bazı kişiler maalesef flört sırasında pek de inandırıcı olmayan bilgiler verebiliyor ve kendilerini olduğundan farklı gösterebiliyor. Haliyle biz de aslında gerçekte olmayan bir kişiye kendimizi aşık olmuş halde bulabiliyoruz. Bu yüzden karşınızdaki kişinin sunduğu bilgilerin doğruluğunu biraz internetten araştırma yaparak teyit etmeye çalışın ve o kişinin genel profilini detaylı bir şekilde inceleyin.

Eğer karşınızda çok ısrarcı birisini görürseniz onunla yollarınızı ayırmanız daha mantıklı olacaktır. Henüz aranızda yeterli iletişim kurulmamışken buluşmak isteyen, fotoğraflarınızı talep eden ve sizden çeşitli şeyler isteyen kişiler kötü niyetli olabilirler ve bu nedenle kiminle ne zaman ve ne kadar samimi olacağınızı belirlerken dikkatli davranın. Özellikle internette uygunsuz fotoğrafları dolaşan pek çok dikkatsiz kadının varlığını unutmayın ve kendinize dikkat edin.

Bir buluşmaya karar verdiyseniz buluşma konumunu siz seçin ve aynı zamanda bu ortamın kalabalık, insanlara ulaşabileceğiniz bir yer olmasına da dikkat edin. Böylelikle karşınızdaki kişinin niyeti kötüyse bile onu egale edebilmek için çevrenizde güvenebileceğiniz başka insanlar olacaktır. Hatta buluşmadan önce arkadaşlarınızı uyarın ve buluşmanız sırasında sizi aramalarını sağlayın. Bu durum karşı taraf için arkanızın kollandığı bilgisini sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.