İnternet Faturasını Nasıl Düşürebilirim

İNTERNET FATURASINI NASIL DÜŞÜREBİLİRİM?

İnternet artık günümüzün en büyük gereklilikleri arasında bulunuyor ve bu nedenle herkesin evindeki bilgisayarına ve cebindeki telefonuna bir internet hesabı tanımladığını biliyoruz. Ancak bu durum maalesef iletişim masraflarının da inanılmaz düzeyde artmasına neden olabiliyor. İnternet faturasını nasıl düşürebilirim sorusunu kendine soranlar için takip edilebilecek yöntemlerden bir kaç tanesini bir araya getirdik.

Kontratlardan Faydalanın

İnternet servis sağlayıcıları, genellikle her 2 senede bir tüketicilerle bir kontrat yaparlar ve sizden üyeliğinizi devam ettireceğinizi garanti etmenizi isterler. Pek çok tüketici maalesef bu imkanı yeteri kadar değerlendiremez ve dolayısıyla kampanyalardan faydalanamaz. Halbuki bu şirketlerin genellikle 2 yıllık sözleşme karşılığında düşen faturalar, bir kaç ay ödeme yapmama gibi kampanyaları mevcut olur ve siz sormadıkça bunları belirtmeyebilirler. Bu imkandan faydalanmak için tek yapmanız gereken size kontrat konusunda sorular soran müşteri temsilcisine indirimler hakkında sorular sormak ve onu cevap vermeye zorlamak.

Bu Kadar Hız Gerekli mi?

En hızlı internet paketini aldınız ama sadece internette boş boş dolanıyor musunuz? Yahut küçük boyutlu belgeler mi alıp gönderiyorsunuz? O halde pek de hıza ihtiyacınız yok gibi duruyor. Her ay yüzlerce GB’lık dosya indirmiyor, sadece iletişim imkanları için internet kullanıyorsanız, en hızlı paketleri ve sınırsız kotaları almanıza gerek yok. Standart veya biraz daha düşük bir internet paketi, tüm ihtiyaçlarınızı karşılamakta yeterli olacaktır.

3G-4G Bağlantısı

Evden nadiren çıkıyor, evden çalışıyor veya dışarıda kablosuz internetin olduğu yerlerde takılıyorsanız, cep telefonunuzdaki internete ne kadar ihtiyacınız var bir düşünmelisiniz. Pek çok tüketici, ihtiyacı olmadığı halde telefonu için bir internet bağlantısı tanımlar ve bu durum her ay bir sürü paranın boşa gitmesine neden olur. İnternetsiz kesinlikle yaşayamam demiyorsanız, cebinizde internet olmadan yaşayabilir ve bu faturadan kurtulabilirsiniz.

Ortak İnternet Kullanımı

Kablosuz modemler tek bir internet bağlantısını pek çok tüketicinin kullanmasına izin veriyorlar. Bu nedenle siz de komşularınızla tek bir interneti paylaşabilir, böylelikle faturayı bölüşebilirsiniz. Her ne kadar pek çok internet şirketi bunun yasadışı olduğunu iddia etse de, pratikte böyle bir durumu tespit için uğraşmıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.