İnsanları Mutlu Eden Yiyecekler

İNSANLARI MUTLU EDEN YİYECEKLER

Beslenmek vücudumuzun en temel ihtiyaçlarından bir tanesi ve doğru besinleri tüketmenin insanın sağlığından tutun da enerji düzeyine kadar pek çok unsuru düzenlediğini pek çok araştırma gösteriyor. Dolayısıyla belli besinleri tükettiğimizde kendimizi çok daha iyi hissetmemiz oldukça normal çünkü bazı besinlerin yarattıkları etki o kadar güçlü ki bir anda vücudumuzdaki hormon mekanizmalarını harekete geçirerek bizi nirvanaya ulaştırabiliyorlar. Bu nedenle insanları mutlu eden yiyecekler konusunda elimizdeki bilgileri sizlerle paylaşmaya karar verdik.

Kuruyemişlerin neredeyse her türlüsü moral veren bir yapıya sahip ancak özellikle depresyonda olan kişiler için cevizin mucizevi etkileri beslenme uzmanları tarafından öneriliyor. Zira cevizin içerisindeki etken maddelerden olan magnezyum sayesinde beyin fonksiyonlarına ciddi bir destek sağlanıyor ve antioksidanlar sayesinde de beyindeki sinirler arasındaki bağların daha da kuvvetli olması sağlanıyor. Dolayısıyla her gün bir miktar ceviz tüketenlerin hem zihinsel anlamda hem de fiziksel anlamda daha sağlıklı hale gelecekleri bir gerçek.

Bedenimiz temel enerji kaynağı olarak karbonhidratları kullanır ancak beyaz ekmek tüketmek maalesef uzun vadede insan vücuduna yaşlandırıcı bir etkide bulunur. Tam tahıllı ekmeklerde ise hem antioksidanlar açısından zengin bir yapı bulunur hem de insanın moralini bozan mide ve bağırsak problemlerine sebep olmaz. Zira pek çok bireyin ruhsal sıkıntılarının ardında bağırsak problemleri olduğu biliniyor ve buna karşı gelmek için doğru ekmek tüketimi gerçekleştirilmeli.

Ispanak ülkemizde pek çok kişi tarafından pek sevilmese de, aslında folik asit açısından çok zengin olması sayesinde kan hücrelerinin daha fazla üretilmesini sağlar ve kan hücresinin fazla olması daha enerjik hissetmemize neden olur. Dolayısıyla enerjik olamadığı için ruhsal bunalımlar içerisine düşen bireyler, ıspanağın sağladığı ciddi enerjiden faydalanabilir ve böylece mutlu hissetme yolundaki ilk adımı da atabilirler.

Muzun tadını sevmeyen neredeyse yoktur ancak onun içerisindeki ciddi B vitamini deposu, sinir sistemini destekleyici bir yapıya sahiptir ve sinir sisteminin daha verimli çalışması her zaman mutluluğu beraberinde getirir. Yapılan araştırmalara göre sık sık muz tüketenlerde daha az gerginlik olduğu ve muz tüketiminin depresyona karşı etkili bir araç olduğu da görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.