İndirim Kuponu Nedir, Ne İşe Yarar

İNDİRİM KUPONU NEDİR, NE İŞE YARAR?

Yayın Tarihi15 Aralık 2017 | EĞİTİM

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin hacmi, her geçen gün artıyor ve artık kadınlar ve erkekler, internet alışverişlerinden korkmuyorlar. Geçmiş yıllarda bu konudaki yasal düzenlemelerin oldukça gevşek olmalarından dolayı yaşanan kötü olaylar, pek çok kişide bir önyargı oluşturdu ancak yapılan değişiklikler, internet alışverişlerinde tüketicileri ciddi bir şekilde güven altına almayı başardı. Bu nedenle alınan ürünlerden kaynaklanan problemlerde artık karşınızda bir muhatap bulabiliyorsunuz.

Lakin internetten yapılan alışverişler genelde mağazalara göre daha tasarruflu olsalar da, bazen tüketicilerin daha fazla indirim ve kampanya talep ettikleri de bir gerçek. Bunun için e-ticaret yani internetten satış yapan şirketler, kendi web siteleri üzerinden pek çok indirim kodu, kuponu dağıtabiliyorlar ve bu kodları kullanarak daha ucuza ürün almak mümkün oluyor.

Ancak sadece ülkemizde bile binlerce online mağaza bulunurken, bunların hepsindeki kodları ve hediyeleri teker teker takip etmek mümkün mü dersiniz? Elbette değil. Pek çok tüketici, maalesef sadece en çok alışveriş yaptığı online satış sitelerinin kuponlarını ve kampanyalarını takip ederken, diğer fırsatların çok büyük bir kısmını elinden kaçırıyor. Farkına geç varılan fırsatlar ise büyük indirimlerin es geçilmesine sebep oluyorlar.

İndirim kuponlarını başarılı bir şekilde takip edebilmek için bazı sistemler de tabii ki geliştirilmiş durumda. Alerabat.com, Türkiye’ye de hizmet veren bir indirim kuponu ve kampanya sitesi. Siteye giriş yaptığınızda, farklı kategorilerdeki mağazalara, indirim kodlarına, sıcak fırsatlar, kampanyalara ve kataloglara tek bir noktadan erişebiliyor, online alışverişte kullanabileceğiniz tüm sitelerin indirim kodlarına kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Bunu yaparken dilerseniz arama çubuğundan doğrudan mağaza adına göre bir arama gerçekleştirebiliyor, dilerseniz de aktif kampanyalara göre sıralı bir listeyi görüntüleyebiliyorsunuz. Hatta indirim kuponlarının kullanılabilmeleri için kaç haftalık bir vaktiniz kaldığına dair gerekli bilgiler mevcut.

Bunun yanında kodun kaç defa kullanılabileceği, kaç liralık bir tasarruf sağladığı, alışveriş için alt limit uygulaması ve indirimli ürünlerde kullanılıp kullanılamadığına dair gerekenler de yine Alerabat sayesinde sunuluyor.

Kuponunuzu bir defa aldıktan sonra tek yapmanız gereken onu ödeme ekranlarında bulunan kupon kodu kısmına girmek ve böylece internetten ucuza alışverişin keyfini çıkarmak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.