İlk Buluşmanın Püf Noktaları

İLK BULUŞMANIN PÜF NOKTALARI

Yayın Tarihi01 Eylül 2016 | EVLİLİK

İlk buluşmalar bir ilişkinin devam edip etmeyeceğinin en önemli karar noktaları arasında yer alıyorlar ve ilk buluşmada yaşanan her şey, o kişiyle aranızda neler olup biteceğini belirliyor denilebilir. Zira bu buluşma sırasında karşı tarafa doğru bir intiba bırakmamanız, maalesef çok istediğiniz bir ilişkinin gerçekleşmesine engel olacaktır. İlk buluşmanın püf noktaları hakkında sizi biraz bilgilendirmek istedik fakat unutmayın ki bu noktalara uymak için kendi karakterinizi tamamen başka bir şekilde yansıtmaktan kaçınmalısınız. Aksi taktirde başlangıçta olmasa da gelecekte sorunlar yaşamanız muhtemel olacaktır.

Kadınların esprili ve kendilerini güldüren erkeklerden hoşlandıkları bir gerçek fakat erkekler de kendilerini güldüren kadınlardan aynı şekilde hoşlanıyorlar. Dolayısıyla bu işi tek yönlü olarak görmemek gerekli. Karşınızdaki erkeğin veya kadının size sempati ile bakabilmesi için biraz esprili bir insan olmak işinize yarayacaktır ama fazla gevezelik ve cıvıklık ile esprili olmak arasındaki çizgiyi de kesin bir şekilde çizmeniz gerekiyor. İpin ucunu kaçırmak maalesef daha kötü bir şekilde görülmenize sebep olacaktır.

İlk buluşmanız sırasında henüz karşınızdaki insanı tam olarak tanımadığınızı söyleyebiliriz. Dolayısıyla bu buluşmada ona hayatına dair sorular sormak, onun bahsettiği şeylerle ilgilendiğinizi göstermek ve kendinizi de biraz açmak kesinlikle işinize yarayacaktır. Ancak kendinizden bahsederken her detayı vermekten kaçınmalı, birazcık da gizem içerisinde kalmalısınız. Diyalogun tek taraflı olarak ilerlemediğinden emin olun ve aranızdaki sohbetin karşılıklı olması için çaba gösterin.

Hem kadınların hem de erkeklerin ilk buluşmalarına özenli bir şekilde gelmeleri çok önemli. İlerleyen zamanlarda illa ki herkes bir diğerinin bakımsız halini görecektir fakat bu ilk buluşma döneminde kendinize dikkat etmeniz gerekiyor. Tabii ki düğüne gider gibi jilet modunda olmak gerekmiyor ama temiz, güzel kokulu ve çok dağınık olmayan bir şekilde ilk buluşmanıza gitmek, başarı ihtimalinizi arttıracaktır.

İlk buluşmanın süresi de çok önemli. Bir iki saat boyunca oturup sohbet etmek her iki kişi için de ayarında olacaktır ve bunu daha kısa tutmak onu istemediğiniz izlenimi bırakırken, daha uzun tutmanız da fazla hevesli olduğunuz algısını uyandıracaktır. Bilhassa bir kafede çay kahve içerek sohbet edip birbirini tanımaya çalışanlar, iki saatlik bir sınırı aşmasınlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.