İlk Buluşmadan Sonra Ne Yapmalı

İLK BULUŞMADAN SONRA NE YAPMALI?

İlk buluşmanın çok heyecanlı ve kalbimizi yerinden çıkartmaya müsait bir an olduğu kesin. Özellikle uzun süredir gözümüze kestirdiğimiz birisi ile ilk buluşmamızı yaptığımızda, neyi ne zaman yapmamız gerektiğine dair büyük bir heyecan yaşayabiliyoruz. Fakat ilk buluşmayı başarılı bir şekilde atlattığını düşünenler bile ilk buluşmadan sonra ne yapmalı sorusuna takılıyorlar. Zira bazıları ertesi gün hemen tekrar aramayı tercih ederken, bazıları telefonun karşı taraftan gelmesi gerektiğine inanıyor. Dolayısıyla ne zaman nasıl hareket etmeniz gerektiğine dair bir kaç önerimiz olacak.

Eğer ilk buluşma teklifini siz yaptıysanız, artık sıra karşı tarafta ve ikinci buluşmanız için o sizi aramalı. İlk buluşma teklifi karşı taraftan geldiyse, bu defa siz onu bir yerlere davet etmelisiniz. Genellikle pek çok kişi iyi giden bir ilk buluşmanın ardından hemen kendini bu işe kaptırıyor ve fazla hevesli görünüyor. Bazıları ise cool görünmek adına hiç arayıp sormuyor. Bunun orta noktasını bulmalı, çok hevesli görünmezken, soğuk görünmekten de kaçınmalısınız. Aradan iki gün geçtiyse ve hala aranmıyorsanız en azından bir mesaj atarak arayı sıcak tutmaya çalışabilirsiniz ancak bu mesajlara cevap almaz veya soğuk cevaplar alırsanız ilk buluşmanın pek de iyi geçmediği söylenebilir.

Tabii ki bazen ikinci buluşma da taraflar arasında ayarlanır ve bu defa ilk buluşmaya nazaran biraz daha sıcak bir havada geçmesi beklenir. Zira ilk buluşmada bireyler birbirlerine uygun olup olmadıklarını en temel hatlarıyla görmüşlerdir ve ikinci buluşmada karar kıldılarsa bu durum onların biraz daha samimiyete ihtiyaç duyduklarını gösterir.

Lakin ilk buluşma ile ikinci buluşma arasındaki vakti iyi değerlendirmelisiniz. Çünkü artık karşınızdaki kişiye duyduğunuz ilgiyi biraz daha ortaya koyabilirsiniz fakat bunun için onun hakkında biraz bilgi edinmelisiniz. Aradan geçen sürede Facebook paylaşımlarına göz atabilir, Twitter ve Instagram’daki paylaşımlarını da gözden geçirebilirsiniz. Fakat bunları sadece bilgi edinmek için yapın ve onu tüm platformlardan takip ettiğinizi çok fazla belli etmeyin. Fazla meraklı birisi karşı taraf tarafından biraz antipatik olarak değerlendirilebilir.

Unutmayın, ilk buluşmanın ardından olumlu bir geri dönüş almak her zaman mümkündür ancak olumsuz bir geri dönüş yahut hiç ilgisiz birisi ile karşılaşmaya da hazır olmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.