İlk Buluşmadan Sonra Aramayan Erkek

İLK BULUŞMADAN SONRA ARAMAYAN ERKEK

Yayın Tarihi02 Mart 2017 | EVLİLİK

İlk buluşma dediğimiz an bir ilişkinin başlayıp başlamayacağının temel kararının verildiği ve bu nedenle hem kadınlar hem de erkekler için önemli bir an. Dolayısıyla birlikte olmak istediğiniz kişiyle biraz daha detaylı bir şekilde görüştüğünüz, onun karakterini tarttığınız bu buluşmanın başarısız bir şekilde tamamlanması, maalesef ilişkinin başlamasına da engel olmaktadır. İlk buluşmadan sonra aramayan erkek ise sizin gibi beklentilerini test etmek için buluşmaya gelmiş ancak tam olarak istediğini alamamıştır denilebilir. Dolayısıyla buna sebep olan ilk buluşma hatalarına bir değinmeden geçmeyelim.

İlk buluşma sırasında yapılan hataların en büyüğü, karşımızdaki kişiyi fazla ve abartılı şekilde övmektir. Bu durum hem kendinize duyduğunuz güvenin düşük olduğuna işaret eder hem de karşı taraf kasıtlı olarak övgüleri abarttığınızı ve yapay bir övgü fırtınası dizdiğinizi düşünür. Dolayısıyla bu konuda işin ucunu kaçırmayın ve samimi bir şekilde sohbetinizi sürdürmeye çalışın. İş hayatında övgüler işe yarayabilir ancak özel hayatta ipin ucunu kaçırmamak gerekli.

İlk buluşmadan sonra bir anda onu tüm sosyal medya kanallarından takip etmeye başladıysanız ve dur durak bilmeden her şeyine yetişiyorsanız, onun üzerinde çok fazla baskı kurmuş olmanız muhtemel. Pek çok erkek bu derecede takip edilmekten hoşlanmaz ve biraz daha serbest bırakılmayı ister. Dolayısıyla sizi fazla baskıcı birisi olarak tanımış olabilir.

Son dönemlerde buluşmalarda yapılan hataların en başında telefonla çok fazla ilgilenmek geliyor. Sosyal medya hesaplarınızda sizden cevap bekleyen arkadaşlarınız olabilir ancak maalesef devamlı öten telefonunuza bakmanız, karşı tarafı rencide edecektir. Elbette uzun telefon konuşmalarından da kaçınmalı ve bir an önce telefonu kapatarak buluşmanıza devam etmelisiniz.

Bazıları ise ilk buluşma sırasında çok fazla bilgiyi açık eder ve maalesef bu durum fazla geveze olduğunuz şeklinde yorumlanır. Ayrıca kendisini henüz yeni tanıyan birisine her şeyiyle anlatan kadınlar da ciddi niyetli olan erkekler tarafından pek güzel karşılanmaz. Zira bazı şeylerin çiftlerin arasındaki samimiyetle birlikte yaşanması gerekiyor.

Bazen karşı taraftan çok fazla şey anlatmasını isteyebiliyoruz ancak erkekler de belli bir samimiyet dengesi kurulmadan çok kişisel konulara girmekten hoşlanmazlar. Eğer sorguya çeker gibi onunla konuştuysanız aramamasına pek şaşmamanız gerekli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.