İlişkiyi Yürütmek İçin Yapılması Gerekenler

İLİŞKİYİ YÜRÜTMEK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Yayın Tarihi04 Nisan 2018 | EVLİLİK

Bir ilişkiyi yürütmek ve onun sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlamak bazen oldukça zordur. Çünkü bazen iki taraftan biri, bazen de her iki taraf da, bunun için nelere dikkat etmesi gerektiğini bilmez ve dolayısıyla iyi gitmesi muhtemel bir ilişki maalesef kısa süre sonra son bulur. Dolayısıyla ilişkiyi yürütmek için yapılması gerekenler hususunda bir kaç kelam etmek gerekiyor.

Pek çok kadın ve erkek, karşısındaki bireye dair olumlu veya olumsuz düşüncelerini açık bir şekilde aktarmıyor ve karşıdaki kişinin onun düşüncelerini tahmin etmesini bekliyor. Halbuki böylesi gizemli yollar bir ilişkide ciddi yanlış anlaşılmalara sebep olmaktadır ve neticede çiftlerin arası bozulmaktadır. Herkesin kendi istek, öneri ve görüşlerini açık bir şekilde aktarması, yanlış anlaşılmaların da ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

Elbette çiftlerin birbirlerine bağlı ve saygılı olmaları da çok önemli ancak bazıları bunu bağımlılık olarak anlıyor ve ilişkiyi dinamitlemiş oluyor. Partnerinizin siz olmadan hiç bir şey yapamaması yahut sizin onun iznini almadan bir şey yapamamanız bağlılık değil bağımlılık oluyor. Halbuki bağlılık kişinin kendi içindeki duygulardan kaynaklanmalı ve sadakat duygusu zorla empoze edilmemeli. Zorla yürütülen bu tip ilişkilerin çok uzun ömürlü olmadıkları ortada.

Herkesin kendi sosyal çevresine sahip olması da çok önemli. Zira çiftler genellikle birbirlerinin sosyal çevrelerine karşı tavır alıyorlar ve diğer tarafın arkadaşlarını beğenmiyor yahut onları kıskanıyorlar. Halbuki insanların çevrelerinde arkadaşları kalmadığı zaman ilişki giderek daha monoton bir hale geliyor. Partnerinizin bazen siz olmadan da keyifli vakit geçirme hakkı olduğunu unutmamalısınız.

Pozitif bir ruh haline sahip olmayan çiftler ilişkilerini ve hayatlarını da negatif görüyorlar ve bu durum problemlere daha fazla odaklanmalarına sebep oluyor. İlişkiyi sürdürebilmek için onun kötü yanlarını ve sorunlarını görmenin yanında güzelliklerini de net bir şekilde görmek gerekiyor. Aksi taktirde çiftler problemler ile boğuşmak zorunda kalıyor ancak bunları çözecek bir bakış açısına sahip olamıyorlar.

Evli çiftlerde ise evin tüm yükünün tek bir tarafa kalması problemler doğuruyor. Zira günümüzde hem kadınlar hem de erkekler çalışıyorlar ve evde her iki taraf da yeterince yorgun oluyor. Maddiyatın paylaşıldığı gibi ev sorumluluklarının da paylaşılması ilişkinin sorunsuzca devamı için önem kazanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.