İlişkiyi Taze Tutmanın Yolları

İlişkiyi Taze Tutmanın Yolları

Bazen çevremizde ilişkisini ilk günkü kadar heyecanlı tuttuğunu söyleyen insanlar görüyoruz ancak bunun pek de doğru olmadığını içten içe biliyoruz. Zira uzun süren bir ilişkide veya evlilikte, illa ki belli bir rutinleşme süreci olacaktır ve çiftler ilişkilerini hareketli tutmak için bir şeyler yapmadıkları sürece maalesef bu rutine teslim olmak zorunda kalacaklar. Dolayısıyla ilişkiyi taze tutmanın yolları, böylesi bir sıkılganlıktan uzaklaşmak için bilinmesi gerekenler arasında. Çünkü devamlı olarak birlikte olan insanların kendilerini rehavete atmaları ilişkinin başındaki heyecanın daha da çabuk kaybolmasına sebep oluyor.

İlişkilerin heyecanını alıp götüren en büyük şey alışkanlıklar ve rutinlerdir. Her zaman aynı yere gezmeye veya oturmaya gitmek, aynı arkadaşlarla dışarı çıkmak, ev içinde her gün aynı adımları aynı şekilde tamamlamak bir süre sonra heyecanınızı kaybetmenize neden olacaktır. Bunun yerine yatağınızın ve evinizin düzenini değiştirin, bilmediğiniz, görmediğiniz yerlere gidin, dernek ve kulüplere kayıt olarak yeni aktivitelere katılın, ayrıca gerekirse kendinize yeni arkadaşlar bularak ufkunuzu biraz genişletin.

Eğer bütün gün işte çalıştıktan sonra eve gelince akıllı telefonunuza gömülüyorsanız, maalesef ilişkinizin heyecanını kaybetmesi çok normal. TV seyretmek, bilgisayar başında takılmak veya her gün eşinizle ilgilenmeden evin içinde takılmak, maalesef ilişkiyi taze tutmanın yolu değil. Bunun yerine birbirinize belli saatlerde vakit ayırın ve bir diğerinizin hayatında neler olup bittiğini iyi takip edin.

Çiftler arasındaki iletişim de aradan geçen yıllar ile birlikte biraz zayıflar. Artık birbirine iltifat etmeyen çiftler, maalesef zaman içerisindeki değişimlerinin de farkına varmazlar. Halbuki her insan değişir ve bu nedenle onların iyi yöndeki değişikliklerinde övgüleri eksik etmemek gerekir. Farkedeceksiniz ki, gerekli yerlerde yapacağınız övgüler onun da dikkat ve özeninin size dönmesine neden olacak. Bu nedenle partnerinizi övmekten çekinmemelisiniz.

Ufak tefek hediyeler ile onu mutlu etmek, aynı zamanda özel gün ve gecelerinizi unutmamak da ilişkinin canlı tutulmasında fayda sağlayacaktır. Cinsel hayatında mutsuz olan çiftlerin ilişkilerinin de daha sıradan hale geldiğini gösteren araştırmalar mevcut ve bu nedenle cinsel yaşamınızdaki sorunlar için profesyonel destek almayı kesinlikle unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.