İlişkiyi Bitiren Hatalar Nelerdir

İLİŞKİYİ BİTİREN HATALAR NELERDİR?

Yayın Tarihi19 Mayıs 2016 | EVLİLİK

Sevgili olmak ve bunun devamında da sevilen kişiyle hayatları birleştirmek, neredeyse her kadının ve her erkeğin hayali diyebiliriz. Ancak büyük bir aşkla ve sevgiyle başlayan ilişkiler, maalesef bir süre sonra her iki tarafın da birbiri ardına gerçekleştirdiği hatalar neticesinde sonlanıyor ve mutlu başlayan bu hikayeler hayal kırıklıklarıyla dolu öykülere dönüşüyorlar. İlişkiyi bitiren hatalar nelerdir sorusuna bir cevap aradık ve bulduklarımızı sizlerle paylaşmaya çalıştık.

İlişkilerin pek çoğunun bitmesindeki en temel sebep, elbette doğru bir şekilde ilişki kuramamak. Bilhassa kadınlar, maalesef erkeklerin her şeyi hemen şıp diye anlamalarını ve en ufak işaretlerle verilen mesajları almalarını istiyorlar. Erkekler ise kadınların neden bazen karmaşık sinyaller verdiklerini anlamakta zorlanıyorlar. Bu aslında kimsenin suçu değil ve iki farklı cinsiyetin hem genetik hem de toplumsal olarak sahip olduğu niteliklerden kaynaklanıyor. Bunların önüne geçebilmek içinse her zaman iletişime açık olmak ve istekleri sade bir şekilde anlatabilmek gerekiyor. Kadınların isteklerini eksik anlatmaları, erkeklerin ise bu istekleri karşılayacak kompleks düşünce yapısından uzak durmaları, iletişime ne kadar özen gösterilmesi gerektiğinin bir işareti.

Bazen birini gerçek anlamda sevmenin onun her şeyini sevmek olduğu düşünülüyor. Maalesef popüler kültür ürünleri ise bunu giderek körüklemeye devam ediyor. Halbuki sevdiğiniz insanın her bir huyunu suyunu ve alışkanlığını sevmek zorunda değilsiniz ancak onu bu özellikleriyle de kabul etmek zorundasınız. Eğer karşınızdaki kişiyi değiştirmek için çaba göstermeye başlarsanız, maalesef uzun vadede bunu olmadığını görüp ilişkinize de hasar vereceksiniz. Unutmayın ki artık bir yetişkinle birliktesiniz ve düşüncelerini kolayca değiştirebilecek bir çocukla ilişki sürdürmüyorsunuz.

İlişkilerini saldım çayıra mevlam kayıra modunda sürdürenler de hayal kırıklıklarına uğrama potansiyeline sahipler. Karşınızdaki kişiye hak ettiği zamanı vermiyor, ona beklediği ilgiyi göstermiyor veya sürekli olarak ondan ilgi beklerken kendinizi geriye çekiyorsanız, maalesef ayrılık kaçınılmaz. Bu hatayı erkekler de kadınlar da sık sık yapıyorlar ve maalesef fazla naz aşık usandırır dedikleri gibi bir süre sonra çiftlerin birbirlerinden soğuduklarını görmek de mümkün oluyor. Kısacası, naz yaparken ipin ucunu kaçırmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.