İlişkimiz Ne Kadar Ciddi

İLİŞKİMİZ NE KADAR CİDDİ?

Yayın Tarihi02 Eylül 2017 | EVLİLİK

Hem erkekler hem de kadınlar, ilişkimiz ne kadar ciddi sorusunu kendilerine soruyorlar ve bazıları ilişkinin yeterince ciddi olup olmadığı hususunda çelişki içerisinde kalıyor. Özellikle ilişkiyi evlilik yolunda bir adım olarak görenler, partnerlerinin bu konudaki tavrının farklı olduğunu düşünebiliyorlar ve bu durum da ilişkinin temeline dinamit koyuyor. Sizler için ilişkinin mahiyetine dair fikirler edinmenizi sağlayacak bazı bilgileri bir araya getirdik.

Sizinle ciddi düşünmeyen bir insanın sizin hakkınızda pek de bilgi edinmek için çaba göstermeyeceğini söyleyebiliriz. Dolayısıyla sizin hayalleriniz, kariyer planlarınız, nerede yaşamak istediğiniz, zevkleriniz ve hoşnutsuzluklarınız hakkında yoğun bir bilgi edinme peşinde olan sevgiliniz, muhtemelen sizi gelecek planlarına dahil etmek istiyordur. Gelişigüzel bir şekilde sizi tanıyan birisi ise bu meraksızlığı ile aslında ciddi olmadığının sinyallerini veriyordur.

Ciddi ve değer verdiği bir insanla birlikte olan kişiler, partnerlerinin bir ihtiyacı olduğunda iki elleri kanda olsa bile koşa koşa gelmekten çekinmiyorlar ve asla bahane üretmiyorlar. Partneriniz sizinle birlikte olabilmek için kendi işini gücünü bile keyfen erteleyebiliyorsa, sizin için oldukça iyi planları var demektir. Fakat unutmayın, bunu bazen karakter anlamında rahat ve gevşek kişiler de yapabiliyorlar ve bunu fedakarlıktan ayırt edebilmek gerekiyor.

Partneriniz bir konuda arada kaldığında ve kendisi için hayati bir karar vermesi gerektiğinde sizin fikrinizi almak ve sizi de bu fikre dahil edebilmek istiyorsa, gelecek planlarında size ciddi bir yer vermiş demektir ve aslında sizin de bu konuda onayınızı bekliyor demektir. Dolayısıyla siz de onun için ciddi düşünüyorsanız kendinizi bu planların içerisine katmaktan çekinmeyin. Lakin dikkat edin çünkü bazen gereksiz yere sorumluluk almış da olabiliyorsunuz.

Kadın veya erkek arkadaşınızın arkadaş çevresine dahil olduysanız ve o da her buluşmada sizi de dostlarıyla birlikte görmeyi seviyorsa, sizin hakkınızda muhtemelen ciddi düşünüyordur. Zira gelecekte bizimle birlikte olacağını düşünmediğimiz kişileri dostlarımızla tanıştırmayız ve bu ilişkiler biraz daha izole yaşanırlar. Halbuki ciddi bir ilişkide arkadaşlarla birlikte olmak da büyük bir önem kazanır. Bu yüzden onun arkadaşlarını eleştirmek yerine bu gruba katılmanın bir yolunu bulun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.