İlişkilerde Yapılan Yanlışlar Nelerdir

İLİŞKİLERDE YAPILAN YANLIŞLAR NELERDİR?

Hepimiz ya sevgili sahibi olarak ya da evli olarak bir şekilde bir ilişkinin içerisinde yer almışızdır. Ancak bu ilişkilerimizde yaptığımız bazı hataların bizi seneler sonra bile takip ettikleri de bir gerçek. Zira aynı hataları her ilişkide yapmaya devam etmek, maalesef her ilişkiden mutsuz bir şekilde ayrılmanıza da sebep olacaktır. Dolayısıyla ilişkilerde yapılan yanlışlar nelerdir sorusuna bir cevap verdiğimizde, az çok nelerden uzak durmamız gerektiğini siz de fark edeceksiniz.

Pek çok kadın ve erkek hayatından şikayetçi ancak ilişki içerisinde devamlı olarak hayatınıza dair şikayetlerinizden bahsetmeniz, maalesef bir süre sonra sizi çok daha itici bir hale getirecektir. Partneriniz sadece şikayet ve dertlerinizi dinlemek için değildir ve onunla hayattaki güzel şeyleri de birlikte paylaşmanız gerekiyor. Kronik şikayetçiler bir süre sonra sabrı tükenen partnerlerinden dolayı daha da üzülebiliyorlar. Biraz pozitiflik ve güzel duygular size yardımcı olacaktır.

Türk insanı biraz gururludur ve bu nedenle ilişkilerdeki sorunlarda her zaman üstte olmak için çaba gösterir. Halbuki hatalarınızda özür dilemek sizi daha küçük bir insan yapmaz ve bu nedenle gerektiği yerde özür dilemesini de bilmeli, özrünüzden sonra ama ile başlayan cümleler kurmamalısınız. Zira ama kelimesinden önce söylenen her şeyin yalan olduğu bilinir.

Aşk ve sevgiyi dışa vurmamak bir ilişkinin katilidir. Fakat sevgiyi çok fazla dışa vurmak ve karşıdaki kişiye vazgeçilmez olduğu duygusunu vermek de bir o kadar sıkıntılı iştir. Zira vazgeçilmez olduğunu düşünen kişi artık sizin cepte olduğunuzu düşünecektir ve sizi kaybetme korkusu kalmayacaktır. İlişkilerde bir miktar kaybetme korkusunun olması her zaman iyidir denilebilir.

Bazı çiftlerin birbirlerinden hiç ayrılmadıklarını ve daima aynı yerlerde birlikte bulunduklarını görmüşsünüzdür. Halbuki çiftlerin ayrı bir şekilde sosyal ortamlarda bulunmaları, farklı hobilere sahip olmaları ve arada bir farklı şeylere kalkışmaları, ilişkilerini daha heyecanlı hale getirecektir. Bu nedenle sürekli olarak partnerinizin her şeyde sizinle olmasını beklemeyin.

Kıskançlığın dozunu kaçırmak da en çok yapılan hatalar arasında. Kıskançlık ufak dozlarda bir sevgi işaretidir ancak bir başkasının hayatını kısıtlama eğilimine girdiğinde işin ucu kaçmış demektir. Sevdiğiniz insan hayatı ona dar ettiğiniz için sizinle birlikte olmak istemeyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.