İlişkide Yapılan Hatalar Nelerdir

İLİŞKİDE YAPILAN HATALAR NELERDİR?

İlişkileri yürütmek aslında sandığınızdan çok daha zordur ve pek çok kişinin karşılıklı ilişkisini bu kadar başarıyla yürütmesi bile oldukça tebrik gerektiren bir durumdur. Zira bir ilişkide atacağınız küçük bir yanlış adım dahi maalesef kötü sonuçlar almanıza sebep olur ve mutlu olma olasılığı olan bir ilişkiye son vermenizle sonuçlanabilir. Dolayısıyla ilişkide yapılan hatalar nelerdir sorusuna samimi bir cevap vermeye çalıştık ve ilişkinizi sonlandırabilecek derecedeki ciddi hatalardan uzak durmanızı rica edeceğiz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan hemen başlayalım.

Sorunları Kendinize Saklamak

Bir ilişkide her şeyi bir sorun haline getirerek onu açık açık söylemek pek de doğru değildir ancak gerçekten sizi rahatsız eden problemleri içinize atmak da bir çözüm değildir. Zira içinize attığınız bu sorunlar bir süre sonra birikeceklerdir ve karşınızdaki kişiye karşı bir bıkkınlık hissi oluşturacaklardır. Dolayısıyla sizi rahatsız eden şeyleri ara ara partnerinize anlatın ve bunun için çözümler bulmaya çalışın.

Geçmişe Aşırı Bağlı Olmak

Partnerinizin geçmişte yaptığı hataları dakika başı onun yüzüne vuruyorsanız, onun geçmişinden bir türlü kurtulamıyorsanız, eski problemleri gün yüzüne çıkarıp duruyorsanız, maalesef ilişkinizin vadesi çok uzun olmayacaktır. Bunun yerine çözülmüş olan problemleri bir kenara bırakmalısınız.

Saygısızlık

Saygı bir ilişkinin sevgiden sonra en temel öğesi. Partnerinizi aşağılıyor, onun kişisel isteklerine saygı duymuyor, onun kişisel değerlerine saldırıyor ve ayrıca aşırı laubali bir tarzı sürdürüyorsanız, o ilişkinin devam etmesi şaşılacak bir şeydir. Zira birbirine karşı saygısı olmayan çiftler birbirlerine karşı kırıcı olmaktan da pek çekinmezler.

Yanlış Beklentiler

Partnerinizin sizin hayatınızı bambaşka bir hale çevirmesini, tüm alışkanlıklarını değiştirmesini veya size bambaşka deneyimler yaşatmasını bekliyor olabilirsiniz. Halbuki o da bir insan ve muhtemelen çoğu insan gibi hayatını belli bir düzende sürdürüyor. Özellikle sosyal medyada çiftlerin devamlı eğleniyor gibi görünmeleri diğer çiftlerde beklentiler oluşmasına sebep olur ve bu da oldukça büyük bir hatadır.

Devamlı Birlikte Olmak

Çift olmak birlikte olmak demektir ancak her iki tarafın da kendine belli bir zaman ayırarak kişisel alanını koruması gerekir. Sürekli partnerinizle birlikte vakit geçirmek, kendinizi yeniliklere kapatmanıza neden olur ve bu da maalesef uzun vadede sıkıcılık ve monotonluk olarak geri döner. Bu tip hatalardan kaçınmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.