İlişkide Sık Sık Yapılan Hatalar

İlişkide Sık Sık Yapılan Hatalar

Bir ilişki sürdürmek aslında sandığımızdan çok daha zor ve çevremizdeki mutsuz ilişkilerin, mutsuz evliliklerin pek çoğu maalesef ilişkide sık sık yapılan hataların tekrarlanıp durmalarından kaynaklanıyor. Pek çok kişi aslında ne kadar hatalı davranışlar sergilediğinin farkında değil ve bu nedenle yaşadığı sorunların suçunu karşı tarafa atmaya da meyilli. Dolayısıyla bir ilişki içerisinde yapılan temel hataları bilmek, onları engellemek açısından bize oldukça yardımcı olacaktır.

Kadınların ilişki içerisinde sahip oldukları sorunları genelde içlerine attıkları ve onlardan bahsetmekten çekindikleri bir gerçek. Erkekler ise genelde sorunlarla yüzleşmeye biraz daha eğilimli oluyorlar ve kadınlar bu esnada içlerine kapanarak sorunları gözardı etmeye başlıyorlar. Halbuki bu durum ilerleyen aylarda çok büyük kavgaların meydana gelmesine neden oluyor çünkü herşeyi içlerine atan kadınlar, bir süre sonra bunu devam ettirmekte oldukça zorlanıyorlar.

Partneri değiştirmeye çalışmak da yapılan hataların başında geliyor. Zira sevgilinizi veya eşinizi olduğu gibi sevmeye çalışmanız, onu değiştirmekten çok daha kolay olacaktır. Pek çok kişi birlikte olduğu insanın neredeyse her huyuna gıcık oluyor ve devamlı olarak eleştirilerde bulunuyor. Bu eleştiriler ise çiftlerin arasını açıyor ve maalesef ayrılık kaçınılmaz oluyor. Hoşlanmayacağınız bir insanla en baştan ilişki kurmaktan kaçınırsanız sonuçlar da daha sağlıklı olacaktır.

Çiftlerin devamlı olarak birbirleriyle vakit geçirmeleri ve birbirlerini buna zorlamaları da maalesef ilişki hataları arasında bulunuyor. Elbette ilişkide bulunan kişilerin birlikte kaliteli vakit geçirmeleri kesinlikle önemli fakat herkesin kendine ait bir özel hayatının bulunması da bir o kadar önemli. Zira bir süre sonra dünya çiftler için sadece ilişkilerinden ibaret oluyor ve iki taraf da birbirini daraltarak hayatına devam ediyor. Hayatı biraz renklendirmek, sorunların da üstesinden gelmenize yardımcı olacak.

Diğer kişinin cep telefonunu veya bilgisayarını kurcamak, onlardan bir bilgi edinmeye çalışmak da ilişkilerde özellikle kadınların yaptığı ciddi hatalar arasında. Pek çok erkek nezaketinden dolayı buna ses etmiyor olabilir fakat cep telefonunu isteyerek onu kurcalamaya çalışmak, yahut bunu gizlice yapmak, ilişkinin gidişatına ciddi bir sekte vurma ihtimaline sahip. Güvenmediğiniz kişilerle birlikte olmaktan kaçınırsanız çok daha sağlıklı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.