İlgisiz Sevgiliye Ne Yapmalı

İLGİSİZ SEVGİLİYE NE YAPMALI?

Yayın Tarihi22 Eylül 2016 | EVLİLİK

İlgisiz bir sevgiliye sahip olanların hayatlarından pek de memnun olmadıklarını söylemek mümkün. Fakat sevgili dedik diye bunu illa ki kelime anlamıyla algılamayın, ilgisiz bir eşe, ilgisiz bir nişanlıya sahip olanlar da ilgisiz sevgiliye ne yapmalı sorusunun cevabına ihtiyaç duyabilirler. Sizler için erkek veya kız arkadaşınızı biraz daha size ilgi gösterecek bir hale nasıl getirebileceğinize dair araştırmalar yaptık fakat bu konuda genellikle erkeklerin ilgisizlikle suçlandıklarını da unutmayalım.

İlk olarak, sevgilinizin gerçekten ilgisiz olup olmadığını dikkatle değerlendirmelisiniz. Bilhassa erkekler, kadınlar gibi devamlı olarak telefonla arama sorma alışkanlığına sahip değillerdir ve bazen sevdikleri kişilere olan ilgilerini çok fazla açığa vurmadan göstermeyi tercih ederler. Kadınların aksine duygularını göstermekte biraz daha çekingen olan erkekler, aslında ilgi gösterirken göstermiyormuş gibi yapabilirler. Bu nedenle onu suçlamadan önce size gerçekten ilgi gösterip göstermediğini ortaya koymalısınız.

Kaçan kovalanır diye boşuna dememişler. Eğer sürekli olarak sevgilinizi arıyor, hesap soruyor, sürekli sizinle birlikte olmasını istiyorsanız, maalesef yanlış yapıyorsunuz. Bir an bile onun yanından ayrılmazsanız, bir süre sonra varlığınıza çok alışacaktır ve bu alışkanlıktan dolayı artık onun için ilgi çekici olmaktan çıkacaksınız. Pek çok uzman, ilişkilerde her iki tarafın da kendine vakit ayırması gerektiğini, her anını ve her şeyini birlikte yaşayan çiftlerin aslında pek o kadar da mutlu olmadığını belirtiyor.

Bazı erkekler ve kadınlar ise, sevdikleri kişinin onlarla benzer konularla ilgilenmesini hoş bulurlar ve ortak bir nokta yakaladıkları zaman ilgilerini bir hayli arttırırlar. Eğer sevgilinizin yapmaktan hoşlandığı özel bir hobisi varsa veya çeşitli etkinliklere gitmeyi seviyorsa, siz de onunla birlikte bu merağını paylaşabilir, böylece ilgisinin biraz daha size kaymasını sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki sizinle bir şey paylaşılmayacağını düşünüyorsa ilgisi giderek düşecektir, ona tam tersini kanıtlayın.

Lakin her ilgisiz sevgili o kadar da masum değil. Bazı erkek ve kadınlar, bir sonraki hedeflerini bulduklarında sevgililerini kendilerinden soğutabilmek ve ayrılığa yol yapabilmek için ilgisizlik gösterebiliyorlar. Bu nedenle size ilgi göstermeyen sevgilinizi doğru değerlendirmeli ve çözüm alamamanız halinde yollarınızı ayırmayı da ihtimaller dahilinde tutmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.