İdeal Sevgili Nasıl Olunur

İDEAL SEVGİLİ NASIL OLUNUR?

Pek çok kadın yaşadığı başarısız ilişkilerin faturasını kendine kesiyor ve bu nedenle hiç bir zaman ideal bir sevgili olamayacağına inanıyor. Dolayısıyla ideal sevgili nasıl olunur sorusunu kendine sormaya başlayan kadınlar için nelere dikkat edilmesi gerekeceğine biraz değinmeye karar verdik. Fakat unutmayın ki ideal sevgili kavramı herkes için değişiklik gösteriyor ve bu nedenle tek bir formül vererek ideal insan olmanızı sağlama imkanımız yok.

Bir çift arasındaki ilişkinin uyumu aslında pek çok farklı faktöre bağlı ve bu faktörler de her çiftte değişiklik gösteriyor. Bazı çiftler sosyal ve hareketli bir hayatı seviyorlar, bazıları evde oturmayı, bazıları ise popüler mekanlarda takılmayı, müzelerde gezmeyi ve kültürel etkinliklerde bulunmaktan hoşlanıyorlar. Ancak taraflardan ikisinin de farklı bir hayat tarzına sahip olması, bu uyumun ortadan kalkmasına sebep oluyor. Bu nedenle birisi için ideal bir sevgili olmak istiyorsanız, o kişinin sizin hayat tarzınızla yakın bir tarza sahip olması gerekiyor. İlişkinin henüz başlamadığı flörtleşme zamanlarında tanıştığınız insanların size uygun olup olmadığını anlar ve buna göre devam ederseniz ideal sevgili olmak için çok çaba sarfetmenize gerek kalmayacaktır.

Sizinle uyumlu bir insan bulduğunuz halde ilişkinizde problemler olabilir. Zira her ilişki bir süre sonra rutinlerin esiri olur ve bu esaretten kurtulmak için taraflardan bir tanesi hayatında değişiklikler talep edebilir. Eğer partneriniz de böyle bir değişim ihtiyacı içerisindeyse, kendinizden ödün vermeden onun istediği değişimlerin bir parçası olmanız ilişkideki uyumunuzun devam etmesini sağlayacaktır. Yıllarca birlikte olup da daha sonra ayrılan çiftleri görmüşsünüzdür. Bunun temel sebebi insanların daima aynı kalmaması ve yıllar içerisinde yaşadıkları değişimin bir süre sonra ilişkilerin önüne geçmesidir. Bundan kaçınmak için iki tarafın da anlayışlı ve değişime ayak uydurabilir olması gerekiyor.

Sevginizi nasıl gösterdiğiniz de ideal sevgili olma yolunda önemli bir etken. Bazıları aşkını dile getiren insanlardan hoşlanırken, bazıları sevginin sözlerle dile getirilmemesi gerektiğini düşünebiliyor. Partnerinizin sevgi algısına uygun bir şekilde sevginizi dile getirmezseniz, aradaki farklılıklar bir süre sonra aranızı açabilir, aşkı öldürebilir. Bu nedenle karşı tarafı veya kendinizi hemen suçlamadan önce ne kadar uyumlu olduğunuzu bir gözden geçirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.