İdeal Burun Şekli Nasıl Olmalı

İDEAL BURUN ŞEKLİ NASIL OLMALI?

Burun operasyonları son on yılın en popüler estetik operasyonları arasında yer alıyor ve bir dönem her ne kadar ağırlıklı olarak kadınların tercihi olsa da, artık erkekler de bu operasyondan çekinmiyor, kötü görünen burunlarının daha iyi bir görünüme kavuşması için bıçak altına yatıyorlar. Ancak ideal burun şekli nasıl olmalı sorusuna verilen cevap genelde herkeste tek bir şekilde oluyor: kalkık ve küçük bir burun. Halbuki bu moda çok eskilerde kaldı ve artık herkese ezbere bir burun şekli tayin edilmiyor, ve bu durum onaylanmıyor da. Dilerseniz bu işin biraz daha detaylarına girerek devam edelim.

Öncelikle, ideal burun şeklinin kişinin yüz ve kemik yapısına uygun bir burun şekli olduğunu belirtmek gerekiyor. Kalkık burun bazı kişilerde çok güzel bir görünüm sergiliyor olabilir ancak sizin yüz yapınızın buna uygun olduğundan emin misiniz? Bazı yüzlerde biraz daha geniş, dar, kalkık, inik, kemikli, kemiksiz burun şekillerinin daha iyi oturduğunu ve bu nedenle ezbere bir burun şeklinin ciddi bir tatminsizlik yaratacağını unutmamak gerekiyor. Estetik uzmanlar da bu nedenle son senelerde burun operasyonlarına biraz daha temkinli yaklaşıyor, hastayı doğru tercihi yapması için yönlendirmeye çalışıyorlar.

Zira artık kişilerin bilgisayarda bir canlandırmalarını oluşturmak ve onlara gidecek en iyi burun şeklini tespit etmek mümkün. Ama hala tek bir burun tipinde inat eden hastalarla karşılaşmak da mümkün. Unutmayın ki doktorunuz belki de binlerce burun operasyonu gerçekleştirmiştir ve kimin yüzüne nasıl bir burnun gideceği hususunda oldukça bilgilidir. Onunla ortak bir görüş alarak operasyona girerseniz, elde ettiğiniz sonuçların çok daha güzel olduğunu fark edeceksiniz.

Uzmanlar günümüzde burun şeklinin biraz daha kadın ve erkek vücut tiplerine uygun şekilde düzenlenmesi gerektiğini düşünmeye başladılar. Bu nedenle erkek burnu yapılırken elde edilen sonuçlar biraz daha az kıvrımlı olurken, kadınlarda daha kıvrımlı sonuçlar elde ediliyor. Böylece kadınlarda zarif bir burun görüntüsü elde edilirken, erkeklerde gücün ve kendine güvenin simgesi olan daha düz bir model ortaya çıkıyor. Tabii ki sağlıklı nefes almanız için gerekli olan işlemler de burun şeklinizin belirlenmesinde zaman zaman önem kazanabiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.