Hızlı Para Biriktirmenin Yolları

HIZLI PARA BİRİKTİRMENİN YOLLARI

Yayın Tarihi13 Eylül 2016 | EĞİTİM

Para biriktirmek maalesef hayatın en büyük gerekliliklerinden bir tanesi çünkü para birikimi olmayanlar, gelecekte yaşama ihtimalleri olan maddi sıkıntılara karşı pek de güvende sayılmazlar ve günümüzde geçinmenin çok daha zorlu bir hale gelmesi, iş güvencesinin olmaması gibi etkenler, birikimleri mecburi hale getiriyorlar. Hızlı para biriktirmenin yolları ise size bu konuda biraz daha yardımcı olacak.

Hayatımızdaki ciddi gider kalemlerinden bir tanesi genellikle sigara ve alkol olabiliyor. Her ne kadar ülkemizde alkol tüketimi bu konuda biraz daha düşük ihtimalli olsa da, sigaranın hala en büyük harcamalardan birisi olduğu aşikar. Dolayısıyla hızlı ve kolay bir şekilde para biriktirmek isteyenlerin ilk düşünmeleri gereken şey bu ürünlerin tüketimini bırakmak. Bırakamayanlar ise en azından tüketimlerini yarıya düşürecek olurlarsa, her gün kenara atabilecekleri ciddi miktarda paraları olacaktır.

Dışarıda yemek yemek ve gece hayatı da bir kişinin yahut ailenin en büyük harcamaları arasında bulunuyor. Evde yemek yapmaya üşendiğiniz için dışarıdan yemek söyleme huyunuz varsa bunu da dışarıda yemek yemek ile aynı kategoride değerlendirmek mümkün. Bu tip gereksiz masrafları kısmak size kolay bir şekilde para biriktirmek için olanak tanıyacaktır. Zira haftada bir gün bile dışarıdan yemek yiyen bir aile, evde yapılan yemeğe göre en az iki katı ücret ödüyor, bunun yanında aylık olarak ciddi bir zarara giriyor.

Kıyafet alımlarında ise mevsim bitişlerini takip etmek, bir sonraki seneye ucuz bir hazırlık imkanı tanıyor. Kışlıkları kış bitiminde almak, yazlıkları ise yaz bitiminde almak, kıyafetlerden çok ciddi miktarda tasarruf etmenize yardımcı olacak. Bilhassa kadınların kıyafet konusunda biraz daha özenli olmaları, bu masraf düştüğünde ciddi paraların kenara atılmasına imkan tanıyor.

Elbette herkesin yetenekli olduğu bir konu mevcut ve bu yeteneği paraya ikinci bir iş olarak dönüştürmek de tasarrufun altın noktaları arasında. Günlük işinizin ardından akşamları keyifle yapacağınız bir iş bulursanız, bu işi ek gelir elde etmek için kullanabilirsiniz. El işçiliği gerektiren takılar ve diğer ürünler ciddi anlamda bir gelir kapısı oluşturabiliyorlar. Bu konuda hayal gücünüzü kullanın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.