Hızlı Kirpik Uzatma Yöntemleri

HIZLI KİRPİK UZATMA YÖNTEMLERİ

Yayın Tarihi08 Nisan 2016 | KOZMETİK BAKIM

Uzun kirpiklerin gözleri neredeyse mükemmel gösterdikleri ortada ancak maalesef doğal olarak kirpiklerine doğru şekilde bakım yapmayan kadınlar, makyaj hileleri ve takma kirpikler ile onları uzun göstermeye çalışıyorlar. Fakat makyaj silindiği anda yeniden kısalmış kirpikler ve küçülmüş gözler ile karşılaşmak mümkün hale geliyor. Halbuki doğru şekilde kirpiklerinizin bakımını yaparsanız doğal yollarla uzadıklarını da göreceksiniz. Hızlı kirpik uzatma yöntemlerine dair bir kaç adımı sizler için bir araya getirdik.

Kural 1: Düzgün Beslenme, Düzenli Hayat

Vücudumuzdaki neredeyse her bölümün sağlıklı ve güzel görünmesi için, düzenli beslenmek, düzenli bir hayat sürmek, uykumuzu almak ve biraz da spor yapmak gerekiyor. Zira hem cildimizin güzel görünmesi ve parlaması, hem de kirpik gibi bölgelerdeki kılların daha kolay bir şekilde uzaması için sağlıklı olmak şart. Özellikle kötü ve düzensiz bir hayat yaşayanlar, stres altında olanlar, kirpiklerinin kolayca döküldüğünü ve uzamakta zorlandıklarını farkedeceklerdir. Bu sorunun üstesinden gelmek için öncelikle kendinize iyi bakmalısınız.

Kural 2: Göz Makyajını Çok Uzatmamak

Göz makyajını yapmak için kirpiklerle çok uğraşmak, ayrıca gözdeki bu makyajı çok uzun süreler boyunca temizlememek, maalesef kirpiklere zarar veriyor. Hem fiziksel olarak kirpikleri hasara uğratan göz makyajı, hem de kirpik diplerinin hava almasına engel oluyor ve uzun vadede kirpikleriniz iyice azalarak sizi makyaja mahkum hale getiriyorlar. Dolayısıyla mecbur olmadan göz makyajını abartmıyoruz.

Kural 3: E Vitamini Yağı

Yatmadan önce kirpik diplerimize nazik bir şekilde süreceğimiz E vitamini yağı, kirpiklerin uzaması ve beslenmesi için gerekli her şeyi sağlayacaktır. Özellikle de dökülmüş olan kirpiklerin yeniden çıkmaları için gerekli imkanları sunan E vitamini, varolan kirpiklerin de köklerini sağlamlaştıracaktır ve uzamalarına yardımcı olacaktır.

Kural 4: Sarımsak Yağı

Sarımsak yağı da kirpik diplerini güçlendiren, onları gürleştiren ve daha kolay uzamalarını sağlayan ürünler arasında bulunuyor. Her ne kadar biraz kokulu olsa da yatmadan önce kirpik diplerine süreceğiniz az bir miktar yağ, sizin için yeterli olacaktır. Dilerseniz bir gün sarımsak yağı, bir gün E vitamini yağı ile de uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.