Hayatımın Aşkını Ne Zaman Bulacağım

HAYATIMIN AŞKINI NE ZAMAN BULACAĞIM?

Pek çok kadın ve erkek, hayatımın aşkını ne zaman bulacağım sorusunu kendisine soruyor ancak bu soruyu cevaplamakta oldukça zorlanıyor. Zira bazen yanlış zamanda yanlış yerde olmak, bazen de çevremizdeki insanların yeterince farkında olmamak, bizi yalnızlığa sürüklüyor. Yalnızlığa sürüklenen insanlar ise iyice içlerine kapanarak sanki aşk onları bir daha hiç bulmayacakmış gibi davranıyorlar. Dolayısıyla hayatınızın aşkını ararken size faydası dokunacak olan bazı önerileri bir araya getirmeye çalıştık.

Öncelikle, hayatınızın aşkını ararken bunun size bir anda havadan geleceğini, bir anda kendinizi sevgi dolu bir aşkın içerisinde bulacağınızı sanmayın. Yeni insanlar tanımaz, yeni ortamlarda bulunmaz ve biraz da pozitif bir ruh hali içerisinde olmazsanız, aşkı aramaya devam edersiniz. Zira günlük hayatta tanıştığımız, iletişim kurduğumuz insanların bir tanesinin bizim gelecekteki aşkımız olması çok muhtemel. Evde depresyona girip de oturursanız, potansiyel çok sayıda sevgili adayını da elinizden kaçırmış olursunuz. İnsanları tanımadan onlarla da sevgili olamayacağınızı dikkate alırsak, bu durum size faydadan çok zarar getirecektir.

Hayatınızın aşkının sizinle benzer bir dünya görüşüne sahip olması gerektiği de kesin. Bu nedenle kendi ilgi alanlarınıza giren konularda derneklere ve kurslara gidebilir, siyasi görüşünüze göre il ve ilçe örgütlerine katılabilir, hatta spor dallarına bir göz atabilirsiniz. Hiç ilgi duymadığınız ortamlara sadece sevgilinizi bulmak için girmeyin çünkü bunlardan sizinle bağlantısız insanlar karşınıza çıkacaktır ve sevgili olsanız dahi ilişki çok uzun sürmeyecektir. En iyi aşıkların benzer kafa yapısına sahip olan insanlardan çıktığını unutmamalısınız. Zıt kişiler daha aşık olurlar diyen çok eski teorilere kafayı takmayın çünkü son çalışmalar zıtlığın fırtınalı bir aşkın haricinde her zaman ayrılıkla sonlandığını gösteriyorlar.

Her zaman ilk adımı karşınızdaki kişinin atacağını düşünmeyin ancak kendiniz de her fırsatta insanlara açılmayın. Eğer karşılıklı elektrik aldığınızı düşündüğünüz birisi varsa, ilk önce ona ufak sinyaller gönderin ancak onun açılmasını bekleyin. Fakat o kişi bunun için biraz fazla çekingense siz biraz daha cesur adımlar atabilirsiniz. Yani bu işin biraz da bir denge işi olduğunu, duruma göre davranmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.