Hayatımın Aşkını Bulmak İstiyorum

HAYATIMIN AŞKINI BULMAK İSTİYORUM

Hayatımın aşkını bulmak istiyorum cümlesini hem kadınlar hem de erkekler oldukça sık bir şekilde kendilerine söylüyorlar ancak maalesef her zaman her isteğimize kolayca erişmemiz mümkün olmuyor. Dolayısıyla bu cümleyi bir süre daha kurmaya devam edebilirsiniz ancak hayatınızın aşkının nerede karşınıza çıkma ihtimalinin olduğunu biraz irdelemeye karar verdik. Zira sürekli evde oturmak size bir aşk getirmeyecektir ve bunun için biraz daha aktif bir sosyal hayata sahip olmak gerekiyor. Aşkınızı bulma ihtimalinin en yüksek olduğu yerlere hep birlikte bir göz atalım.

Günlük yaşamda her yerde insanlar ile karşılaşır ve pek çoğuyla herhangi bir iletişime girmeden yollarımızı ayırırız. Bu kişilerle toplu taşımadan tutun da markete kadar her yerde karşılaşma imkanımız mevcuttur ancak onlarla iletişime geçmek ve onları tanıyabilmek için gerekli vesileler genelde oluşmaz. Dolayısıyla hayatınızın aşkını bulabilmek için ilk dikkat etmeniz gereken şey insanlarla sosyal olarak iletişime geçmenizin garip kaçmayacağı yerlerde bulunmaktır.

İş yerleri bu iş için uygun bir yer gibi görülseler de, genellikle iş yerinden bir insanla birlikte olmak bilhassa kurumsal şirketlerde profesyonel olunmadığı algısını doğurur ve bu nedenle aynı işten bir kişiyle birlikte olmak pek tavsiye edilmez. Her ne kadar patron şirketleri ve kobilerde bunu yapmak daha kolay olsa da, kariyerine  kıymet verenler büyük şirketlerde bunu yapmaktan kaçınmalılar.

Bu nedenle hayatımızda işimizin haricinde bir hobimizin olması ve bizimle aynı hobileri paylaşan insanlarla bir şekilde temasa geçmek büyük önem kazanıyor. Böylelikle hem sizinle benzer ilgilere sahip insanlara ulaşma imkanınız oluyor hem de başlayabileceğiniz bir ilişkinin başkaları tarafından garip karşılanma ihtimali kalmıyor. Pek çok kişinin hobi kurslarından ilişkilere başladığı ve evliliğe doğru yol aldığı unutulmamalı. Ancak gerçekten ilginiz olmayan bir ilgi alanına dair çalışmaları sırf bir eş bulmak için yapmanız evliliğin ardından partnerinizi hayal kırıklığına uğratabilir ve bu nedenle hobileri ve ilgi alanlarını sadece eş için kullanmayın ve onlara gerçekten değer verdiğinizden emin olun.

Son senelerde daha da popüler hale gelen sosyal ağlar ve partner bulma siteleri de bu konuda size yardımcı olabilir. Özellikle benzer konuları takip ettiğiniz kişiler sosyal ağlarda sizinle iletişime geçebilir ve bir ilişkinin başlangıcına vesile olabilirler. Bu ağlardaki girişimlerin normal hayatta olduğundan daha normal karşılandığı da unutulmamalı. Fakat zaman zaman çevrenizden internetten bir eş bulmanızla ilgili rahatsız edici yorumlar da gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.