Hayata Pozitif Bakmak İstiyorum

HAYATA POZİTİF BAKMAK İSTİYORUM

Yayın Tarihi12 Nisan 2016 | EĞİTİM

Hayatın hem kadınları hem de erkekleri zaman zaman dayanamayacakları kadar zorladığı bir gerçek. Dolayısıyla bu dertlerden ve sıkıntılardan kurtulmak için her zaman morali yüksek tutmak, hayata pozitif bakmak gerekiyor. Ancak gün içerisinde etrafımızda bakış açımızı kötüleştirecek o kadar çok etken bulunuyor ki, bunlardan kurtulmak da hayatı daha olumlu bir şekilde algılamak için mecburi hale geliyor. Eğer siz de yaşamınıza göz attığınızda bunu keyifle yapmıyorsanız, tavsiyelerimize biraz kulak asın.

Hayata daha pozitif bakmak isteyenlerin yapmaları gereken ilk şey, evlerindeki televizyonu kapatmak ve bir daha açmamak. Maalesef televizyon yayınları için hazırlanmış olan programların pek çoğu, insanların içerisindeki duyguları açığa çıkarmak ve bundan faydalanmak üzere hazırlanıyorlar. Bu durum ise, dizi ve filmlerdeki karakterlerin negatif ruh hallerini sizin de üstlenmenize neden oluyor. Hatta sizde yaratılan bu negatif ruh hali, reklam aralarındaki ürün satma amaçlı videolarla da tersine çevrilmeye çalışılıyor, dolayısıyla hayata daha güzel bakmak için alışveriş yapmanızın gerekliliği dikte ediliyor. Etrafımızdaki alışveriş yaptıkça mutlu olan insanlara göz atarak bunun ne kadar da doğru olduğunu anlayabilirsiniz. Aynı şeyler size negatif duygular veren diğer tüm yayın organları ve sosyal medya hesapları için de geçerli.

Yapılan araştırmalar, insan zihninin sürekli olarak negatif detaylarla uğraşma eğiliminde olduğunu gösteriyor ancak bu eğilimi pozitif düşüncelere çevirmek de mümkün. Kendi zihninizi olumlu şeyler düşünmeye koşullarsanız, hayatın daha kolay hale geldiğini göreceksiniz. Bunun için gün içerisinde aklınıza gelen negatif düşünceleri, pozitif düşüncelerle karşılaştırmalı, hayatınızdaki iyi giden şeyleri her zaman bu kötü düşüncelerin karşısına koymaya alışmalısınız. Bir süre sonra gayri ihtiyari olarak hayatınıza daha olumlu bakacağınızı siz de farkedeceksiniz.

Çevrenizdeki insanlar da hayata dair bakışınızın sebepleri arasında yer alabilirler. Her ne kadar dert ve sıkıntıları dostlarla paylaşmak önerilen bir şey olsa da, bazı insanların hayat sadece dertlerden ve sıkıntılardan oluşuyormuş gibi bütün bir hayatlarını onları anlatarak geçirmeleri, onları hayatınız için biraz riskli hale getiriyor. Size pozitif şeyler anlatmayı seven eğlenceli arkadaşlarınızla daha çok görüşecek olumsuzlukların sizi sarmasına engel olun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.