Hangi Oje Markası Daha İyi

HANGİ OJE MARKASI DAHA İYİ?

Yayın Tarihi25 Aralık 2015 | KOZMETİK BAKIM

Biz kadınlar, tırnaklarımızın her zaman en güzel görünüme sahip olmasını istediğimizden dolayı rengarenk bir oje stoğuna sahip olduğumuz ortada. Ancak maalesef aldığımız pek çok oje insan sağlığı için büyük tehditler içeriyor ve bu tehditlerden korunmanın tek yolu güvenli olduğu bilinen markaların ürünlerini kullanmak. Zira kimyasallar kullanılarak üretilen ojelerin pek çoğunda en ucuz maddeler tercih ediliyor ve bu maddeler bilhassa hamile kadınların sağlığını tehdit ediyor. Hangi oje markası daha iyi sorusunun cevabını sizler için pek çok kaynaktan araştırdık ve kısa bir derleme sunmaya karar verdik.

Dilerseniz öncelikle aşağıdaki markaları kısaca bir listeleyelim ve neden bu markaların tercih edilmesi gerektiğine kısaca bir göz atalım.

  • Essie
  • Butter London
  • O.P.I
  • Zoya
  • Wet n Wild
  • China Glaze
  • Sally Hansen
  • Pastel

Yukarıdaki bu oje markalarının hiç birinde sağlığa zararlı kimyasallar yer almıyor ve bu nedenle gönül rahatlığı ile kullanmanız mümkün. Lakin fiyatlar da oldukça geniş bir skalada. Bazı markaların ürünleri 40 liraları bulabiliyor ancak bazı markalarınki 2-3 liralara kadar inebiliyor. Temel olarak 1 liralık ojeler yerine en azından 2-3 liralık düzgün bir oje alırsanız, sadece sağlığınız için değil aynı zamanda görünüm için de en güzel seçeneklere sahip olabilirsiniz.

Kalitesiz oje ve kaliteli oje ayrımını yapmak da aslında oldukça basit. Ojeyi açtığınızda burnunuza gelen koku çok keskinse ve hemen genzinizi yakıyorsa, o ojenin pek de sağlıklı olduğunu söyleyemeyiz. Ancak en azından rahat rahat koklayabiliyor, tırnağınızdan hemen çıkmadığına şahit oluyorsanız o ojeleri kullanmaya devam edebilirsiniz. Artık burada iş biraz da kendi tercih ve çabanıza kalıyor.

Kalitesiz ojelerde bulunan temel 3 zararlı madde mevcut. Bunlar fitalat, toluren ve formaldehit olarak karşımıza çıkıyor. Hem hormonal olarak zararlı olmaları hem de kanser ihtimalini arttırabilmeleri sebebiyle bu malzemeleri sadece ojede değil, diğer kozmetik makyaj malzemelerinde de araştırmaktan çekinmemelisiniz. Zira benzer malzemeler çok çeşitli makyaj ürünleri içerisinde kullanılabiliyorlar.

Oje seçimlerinizi yaparken sadece fiziksel mağazalara değil, online mağazalara da bakarak daha uygun fiyatlara toplu bir şekilde alımlar da yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.