Hangi Maskarayı Almalıyım

HANGİ MASKARAYI ALMALIYIM?

Yayın Tarihi17 Haziran 2016 | KOZMETİK BAKIM

Maskaralar kirpiklerimizi çok daha dolgun ve çarpıcı gösterebilmek için hepimizin kullandığı ürünler arasında yer alıyor ancak aslında maskaraların farklı türlerinin farklı etkiler için kullanıldıklarını da unutmamak gerekiyor. Dolayısıyla hangi maskarayı almalıyım sorusu dikkatli ve gelişigüzel olmayan bir şekilde yanıtlanmalı. Sizler için maskara türlerine dair kısa bir değerlendirme hazırlamaya çalıştık.

Klasik maskara olarak adlandırdığımız kalın fırçalar, genellikle bu konuda özen göstermeyen veya ne alacağını bilmeyen kadınlar tarafından tercih ediliyor. Bu maskaraların oldukça iyi miktarda dolgunluk vermeleri, bilhassa ince kirpik sahibi olanlar için oldukça etkili bir çözüm olmalarını sağlıyor. Birden fazla kat geçmenize imkan verdiği için kısa, solgun ve çok ince kirpiklerinizi bu maskaraları kullanarak çok daha dikkat çekici hale getirebiliyorsunuz.

Bazı maskaralar ise daha ince ve uzun yapıda oluyorlar. Lakin ince uzun maskaraların her bir kirpiğe ince işlem yapmasına karşın, standart maskaralar kadar hacim ve dolgunluk hissi vermediklerini de belirtmek gerekiyor. Genel anlamda ileriye doğru uzanan kirpikler yaratmakta başarılı olsalar da, maalesef dolu dolu kirpikler yaratmak bunlarla pek mümkün olmuyor.

Kıvrık ya da kavisli maskaralar ise kirpikleri çok düz olan, kavisten yoksun olanlar için ideal tercihlerden bir tanesi. Zira eğimli ve kıvrık yapılarından dolayı bu maskaralar kirpiklerin olması gereken açısını onlara verebiliyor ve daha doğal görünen bir görüntü elde edebiliyorlar. Ancak hali hazırda kıvrık kirpiklere sahip olanlar için fazla eğim verebileceğini de unutmamak gerek.

Son zamanlarda ortaya çıkan bir diğer maskara tipi ise küre biçimli maskaralar denilebilir. Her yerde bulmak mümkün olmasa da, bu maskaraların kirpikler üzerinde tek tek uygulamaya imkan tanımaları onları oldukça ince detayları yönetme olanağı sunar hale getiriyor. Fakat bu küre uçlu maskaraların oldukça uzun bir uygulama süresine neden olmaları, bilhassa hazırlanma vakti az olanlar için sıkıntı çıkardığını da söyleyebiliriz.

Mikro fırça adlı küçük fırçalar ise göz üstündeki değil altındaki kirpikleri daha iyi bir hale getirmek için ideal ürünler. Sadece üste uygulama yapmak genelde dengesiz bir görüntü ortaya koyduğu için mikro fırçaları da malzemeleriniz arasında tutmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.