Hangi Estetik Doktoru İyi

HANGİ ESTETİK DOKTORU İYİ?

Yayın Tarihi10 Mayıs 2017 | ESTETİK CERRAHİ

Estetik operasyon geçirmek ve kendinde güzel bulmadığı fiziksel özelliklerini biraz değiştirmek isteyen kadınların karşılaştıkları en büyük problem elbette doktor konusu. Zira hangi estetik doktoru iyi sorusunu kendinize sorduğunuzda ve internette bunun üzerine biraz arama yaptığınızda, genellikle doktorların kendilerine ait web siteleri çıkıyor ve maalesef herkes en iyi estetik operasyonu kendisinin yaptığını düşünüyor. Dolayısıyla zaten estetik operasyonlar konusunda biraz kararsız olan kadınlar ve erkekler, genellikle rastgele bir doktora gidiyorlar ve bazen bu nedenle tatminsizlikler ile karşılaşmak da mümkün oluyor.

Öncelikle unutmamak gerekli ki, doktorlar estetik konusunda genelde her konuya hakim olsalar da, her doktorun daha başarılı ve eğilimli olduğu belli bir estetik konusu var. Bazıları burun şekillendirme konusunda çok daha iyi iş çıkarırken, bir diğeri silikonlar ve göğüs operasyonları konusunda daha başarılı olabiliyor. Dolayısıyla doktorunuzu seçmeden önce çevrenizdeki insanların tercih etmiş oldukları estetik uzmanlarını bir değerlendirebilir, kimin hangi operasyonu hangi doktorda yaptırdığını inceleyebilirsiniz.

Hasta ile doktor arasındaki iletişim ve anlayışlılık da estetik operasyonunuzun başarısının belirlenmesini sağlayacaktır. Dolayısıyla doktorunuz ile aranızda iyi bir iletişim kurulamadığını düşünüyorsanız başka bir doktor denemenizi öneriyoruz. Zaten operasyona geçmeden önce en az bir kaç doktor ile görüşmeniz ve doktorunuz ile aranızdaki anlaşmanın pürüzsüz olup olmadığını değerlendirmeniz çok önemli. Pek çok vakada, hastanın doktor ile tam olarak anlaşamaması nedeniyle yaşanan problemler, estetik operasyonun ardından hayal kırıklıklarının ortaya çıkmasına sebep oluyor.

Maddi kaygılarınız varsa tabii ki operasyonunuzun uygun bir fiyata gerçekleşmesini sağlayacak olan doktoru seçmek önemli. Ancak bazı merdiven altı tabir edilen lisanssız sözde uzmanlar, çok uygun fiyatlara bu işi yapıyorlar ve operasyon sonrasında hayal kırıklıkları kaçınılmaz olabiliyor. Dolayısıyla bu tip durumlardan kaçınabilmek için genel piyasanın çok altında ücretlere estetik operasyon gerçekleştirenlerden uzak durmanız yerinde olacaktır.

Hiç bir doktor estetik operasyon sonucunda mükemmel sonuçlar elde edileceğini söylemez ancak bazı güzellik merkezlerinin de estetik işine girmesi sonucunda böylesi iddialı sözlerin sık sık söylendiğini duyuyoruz. Basit operasyonlar için olsa bile güzellik merkezleri ve hatta kuaförler yerine doktorları tercih etmeyi unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.