Gündüz Makyajını Gece Makyajına Çevirme

GÜNDÜZ MAKYAJINI GECE MAKYAJINA ÇEVİRME

Yayın Tarihi02 Nisan 2018 | KOZMETİK BAKIM

Gündüz makyajı ile gece makyajı arasında ciddi bir fark bulunuyor çünkü bir tanesi gün ışığında güzel görünmeyi sağlarken, diğeri gecelik kıyafetimiz ve saçımız ile birlikte yapay ışıkların altında bizi güzel göstermeyi başarıyor. Ancak özellikle işten çıkıp da özel bir geceye gitmesi gerekenler, gündüz makyajlarını tamamen silip de onu gece makyajına çevirmek için yeterli vakti bulamayabiliyorlar. Böylesi hallerde gündüz makyajını gece makyajına çevirme ihtiyacı duyulduğu bir gerçek. Sizler için bu işin bazı ince detaylarını paylaşmaya karar verdik.

Gece makyajına kolay geçişin en önemli noktası, gündüz makyajını sağlam bir makyaj bazı üzerine gerçekleştirmek. Zira bu baz sağlam olduğunda, makyaj gece boyu da rahatça dayanacaktır ve yeniden baz yapma derdi kalmayacaktır. Makyaj malzemelerinin baz üzerinde çok daha güzel göründüklerini de es geçmemek gerekiyor.

Bazı fondötenler çok iyi kapatıcılık sağlarken maalesef kısa süreli oluyorlar, bazıları ise daha mütevazi bir kapatıcılık sağlarken inanılmaz dayanıklı olabiliyorlar. Fondöteni tekrar sürmek zahmetli olduğundan gece makyajına ihtiyaç duyacağınız gün en kalıcı fondöteninizi sürmeye dikkat etmelisiniz.

Fondöten ve makyaj bazını yeniden düzenlemek çok zordur ancak gündüz makyajını gece makyajına çevirirken özellikle ruj, allık ve far gibi malzemeleri hemen yenileri ile değiştirmek çok kolay. Tek yapmanız gereken bu ürünleri makyaj temizleme pamuğunuz ile hızlıca temizlemek ve ardından gece kıyafetinize uygun seçeneği tercih etmek. Maskara sürenler ise gündüz makyajında çok az bir maskara sürdükten sonra gece makyajına hazırlanırken daha bol bir maskara tercihi yaparlarsa, makyajlarının görünümü tamamen değişecektir.

Saç da aslında makyajın bir parçasıdır ve bu nedenle saçınızı evden çıkmadan gece için hazırlayın ancak onu gündüz zamanı bir kaç toka ile tutturarak gündüz zamanına uygun bir şekle çevirin. Eğer fön uygulaması varsa toka saçın şeklini çok fazla bozmayacaktır ve onu çıkarttığınız anda gecenize hazır olacaksınız.

Gün içerisinde makyajınız çok ağır kaçarsa ve cildiniz kurursa, tek yapmanız gereken nemlendirici spreyleri kararında uygulamak. Gün boyu fondöten kaplı bir cilt mutlaka desteğe ihtiyaç duyacaktır ve bu nedenle makyajın altına da nemlendirici krem uygulamayı unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.