Gözlerimi Nasıl Büyük Gösterebilirim

GÖZLERİMİ NASIL BÜYÜK GÖSTEREBİLİRİM?

Yayın Tarihi18 Mart 2016 | KOZMETİK BAKIM

Büyük gözler genellikle bulunduğunuz ortamdaki herkesin dikkatini çeker ve insanlarla iletişim kurarken en çok kullanılan organlardan bir tanesinin de gözler olduğu aşikar. Duygularınızı yansıtmak konusunda zaman zaman sözlerinizden daha etkili olabilen gözleri büyük göstermek ise her zaman ilginin sizin üzerinizde olmasına yardımcı olacaktır. Ancak gözlerimi nasıl büyük gösterebilirim sorusunu soranlar için yaptığımız araştırmanın sonuçlarını da sizlerle paylaşalım. Bahsedeceğimiz adımlar gözünüzün büyüklüğüne göre bazen bir tanesiyle yeterli olacakken, bazen hepsini uygulamayı da gerektirebilir.

Gözleri büyük göstermek için her zaman ilk yapmanız gereken göz kapağınıza açık renkli bir far sürmek. Genellikle herkes hemen koyu bir eyeliner çekerek bu işe başlar ancak açık renkli far kullanımı bazen tek başına bile çok fazla başka işlem yapmadan gözleri daha büyük gösterebilmekte. Dolayısıyla önce bir bu adımı denemeye çalışmalısınız. Farın rengini kıyafetinizle de eşleyebilirsiniz ancak renginin açık olması gerektiğini unutmayın.

Açık renk farın ardından koyu renkli ve genellikle cildinizden daha koyu tonlardaki bir far almalı ve bunu göz kapağınızın üstündeki kemikli bölgeye çizgi halinde sürmelisiniz. Tabii ki geçişi daha iyi yapmak ve sınırları ortadan kaldırmak için bir fırça yardımıyla koyu far ile açık farı hafifçe birbirine karıştırmak işinizi görecektir.

Sıra geldi elbette eyelinera. Koyu renkli bir eyeliner seçtikten sonra tek yapmanız gereken bunu göz pınarlarınız civarından ince bir şekilde başlatmak ve dışlara geldikçe daha kalın bir şekilde çizmek. Fakat tüm gözün altındaki eyelinerın aynı kalınlıkta olmasını engelleyin, çünkü bu şekilde olduğunda istenen etki tam olarak verilemiyor. İçten dışa kalınlaşan bir çizgi en güzel görünümü sağlayacaktır.

Rimel kullanırken, tüm kirpiklerinize aynı şekilde rimel uygulamaktan kaçınmalısınız. Alt kirpiklere tek kat rimel geçerken, üst kirpiklere çift kat geçmeli ve böylece üsttekilerin daha dolgun olmasını sağlamalısınız. Eğer biraz daha iyi bir görünüm isterseniz kirpik kıvırıcı da kullanabilirsiniz ancak bunu devamlı kullanmanın kirpiklerinize zarar vereceğini unutmayın.

Bir diğer dikkat çekici yöntem ise, küçük gözlerde renkli lens kullanmak. Mavi ve yeşil renklerdeki lenslerin küçük gözleri daha büyükmüş gibi göstermesi, makyajınızın ardından son adım olarak işe yarayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.