Göz Çevresi İçin Evde Bakım

GÖZ ÇEVRESİ İÇİN EVDE BAKIM

Göz çevresi ve özellikle göz altı torbalarının olduğu bölüm, maalesef oldukça hassas ve bu nedenle o bölgenin cildimizin geri kalanına göre çok daha hızlı bir şekilde yıprandığına şahit olabiliyoruz. Dolayısıyla göz çevresi için evde bakım nasıl yapılır sorusu büyük bir önem kazanıyor. Pek çok kadın, bu bölgede doğru bir bakım uygulaması gerçekleştirmediği için kötü sonuçlar ile karşılaşıyor ve bunun üstesinden gelebilmek için biraz mücadele vermek gerekebiliyor. Sizler için en dikkat edilmesi gereken bir kaç noktayı bir araya getirdik.

Öncelikle, göz çevresine uygulanması gereken krem ve bakım ürünlerinin normal cilt ürünlerinizden farklı olması gerekiyor. Zira bu bölgede bulunan deri, normal cildinizden çok daha ince ve ona özel bir bakım gerekiyor. Bilhassa çok yağlı yahut çok fazla besleyici içeriği bulunan kremler ve nemlendiriciler, bu bölgede aşırı yağlanmaya sebep olabiliyor ve sonucunda kötü bir görünüm ortaya çıkıyor. Göz altlarına ve göz çevresine uygun nemlendirici ve temizlik ürünlerini alacak olursanız bu sorunların büyük kısmından kurtulabilirsiniz.

Göz makyajı yapmayı seviyorsanız, suda çıkmayan veya akmayan makyaj ürünlerinden uzak durmalısınız çünkü bu ürünleri suyla temizlemek mümkün olmadığından göz çevrenize daha zararlı olan kimyasal veya yağlı temizlik ürünlerini sürmek zorunda kalırsınız. Elbette çok önemli günlerde akmayan bir göz makyajı istemeniz normal ancak bunu günlük alışkanlığınız haline getirmekten çekinmelisiniz.

Göz bakımı sadece ona bir şeyler sürerek de olmaz. Zira günlük hayat tarzımız bile göz çevremizin nasıl görüneceğini doğrudan etkiler. Bunun için çok fazla veya çok az uyumaktan kaçınmalı, fazla alkol, kafein ve nikotin almamalı, ekran başında uzun saatler boyunca oturmamalısınız. Tüm bu faktörler maalesef göz çevresindeki kan akışını bozmaktadır ve neticesinde ne kadar bakım yaparsanız yapın kötü görünen bir göz çevresine sebep olmaktadır.

Gözlerinizi devamlı olarak kısıyor, fazla hareket ettiriyor ve onları zorluyorsanız, göz çevreniz de hızlı bir şekilde bozulacaktır. Zira bu bölgede bulunan kasların devamlı hareketi üstte bulunan cildin esnemesine sebep olur ve esneyen, kan akışına ihtiyaç duyan göz altı bölgesi de bir süre sonra şişliklerle kendini belli eder. Mümkün mertebe gözlerinizi oynatmak yerine kafanızı çevirmeyi tercih etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.