Göz Altı Morlukları İçin Ameliyat

GÖZ ALTI MORLUKLARI İÇİN AMELİYAT

Yayın Tarihi08 Şubat 2017 | ESTETİK CERRAHİ

Göz altı morlukları maalesef hem erkek hem de kadınlarda bazen katlanılamaz düzeyde olabiliyor ve günlük hayatta kişi için rahatsız edici bir görünüm kaynağı olabiliyor. Bazen genetik bazen de yaşam şartlarına dayalı sebeplerden kaynaklanan bu durum, hafif vakalarda biraz dikkat ve uğraş ile geçebilirken, ağır vakalarda onlarla mücadele etmek neredeyse imkansız hale geliyor. Dolayısıyla göz altı morlukları için ameliyat uygulaması estetik cerrahinin sunduğu çözümlerden birisi haline geliyor. Bu operasyonun detaylarına hep birlikte göz atalım ve göz altı morluklarından kurtulmanın yollarını bir görelim.

Göz altı morluklarının bir kısmı direkt olarak burun tıkanıklığı ile ilgilidir ve sürekli olarak devam eden bir burun tıkanıklığı, ciddi oranda gözaltı morluklarına sebep olmaktadır. Dolayısıyla ilk olarak bu konuyla ilgili doktorunuzla görüşebilir, burnunuzla ilgili herhangi bir sorun mevcutsa önce burun estetiği ile bu sorunu ortadan kaldırmanız gerekmektedir.

Göz çevresindeki derinin çok ince olmasından dolayı bu derinin altından geçen kan damarları bazen görünür hale gelirler ve ışığı yansıtarak mor bir hal alırlar. Bu soruna karşı uygulanan tekniklerden bir tanesi IPL lazer adı verilen bir lazer tedavisi ile bu derinin tekrar normal rengine döndürülmesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat bu durum her vakada %100 çözüm vermeyebilmektedir.

Bu konuda bir diğer çözüm ise gözaltı morluklarının olduğu bölgelere uygulanan dolgulardır. bu dolgular sayesinde çökmüş olan ve mor görünüm veren bölgelerin altı doldurulmakta, deri ile kan damarları arasındaki mesafe uzatılarak mor görünüm ortadan kaldırılmaktadır. Kullanılan bu dolgular tamamen vücut tarafından kabul edilen hyaluronik asitlerden oluştuğu için herhangi bir sorun da ortaya çıkmamaktadır.

Bazı vakalarda ise hastanın kendi yağları alınmaktadır ve kök hücreler ile daha zengin bir hale getirildikten sonra göz altlarına transfer edilmektedir. Dolguların aksine daha uzun vadeli bir çözüm imkanı sunan bu tedavi, vücuda herhangi bir diğer maddenin girişine de engel olduğu için dolgu maddelerine şüpheyle yaklaşanların da tercihi olabilmektedir.

Gözkapağı ameliyatı olarak bilinen ameliyat ise tam olarak tüm morlukların ve göz çevresinin düzene girmesi için en etkili operasyon olmaktadır. Ancak bu işlem biraz daha kesme ve dikme gibi adımlara sahip olduğu için günümüzde herkes tarafından tercih edilmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.