Göğüslerimi Nasıl Büyütebilirim

GÖĞÜSLERİMİ NASIL BÜYÜTEBİLİRİM?

Yayın Tarihi01 Temmuz 2015 | ESTETİK CERRAHİ

Göğüs büyütmek özellikle çok küçük göğüslere sahip olan kadınların yahut orta büyüklük olsa da memelerinin büyüklüklerinden memnun olmayanların en çok ilgilendikleri konular arasında yer alıyor. Göğüslerimi nasıl büyütebilirim sorusunu kendine soran kadınlar için uygulanabilecek pek çok göğüs büyütme yöntemleri var ve bu tekniklere kısaca sizin için değinmeye karar verdik. Ancak her göğüste ve her vücutta aynı yöntemlerin uygulanması mümkün olmadığı için hangisinde karar kılacağınız konusunda doktorunuza danışmayı da unutmamalısınız.

Elbette göğüs büyütme denilince akla ilk gelen şey silikon protez taktırmak. Son senelerde silikonların neredeyse mükemmel bir uygulanma başarısına ulaşmaları nedeniyle geçmişe oranla yüksek bir tercih oranı yakaladıkları biliniyor. Farklı göğüs büyütme silikonu takma teknikleri ve farklı tipte silikonlar mevcut olduğu için bu konuda doktorunuzun uygulamaları hakkında bilgi alarak göğüslerinize en uygun olan opsiyonu belirleyebilirsiniz.

Silikonların bazı kadınlar tarafından güvensiz ve sağlıksız bulundukları da biliniyor (her ne kadar öyle olmasalar da). Kadınların bu rahatsızlıklarını önleyebilmek için göğüslere yağ dokusu enjekte edilerek uygulanan bir göğüs büyütme yöntemi de mevcut. Ancak yağ dokularının vücut içerisinde çok hızlı bir şekilde erimeleri ve devamlı olarak yenilenmelerinin gerekmesi, maalesef bu operasyonu silikona göre biraz daha zahmetli bir hale getiriyor. Eğer silikon implantlardan rahatsızlık duyuyorsanız ve harcayacak vakit ile nakitiniz varsa, biraz daha doğal bir şekilde uygulanan yağ enjeksiyonunu da aklınızda bulundurun.

Tabii ki göğüslerin içerisindeki yağ dokusunun doğal olarak artması da göğüslerin büyümesini sağlıyor. Yani kilo alarak göğüslerinizdeki yağı da arttırabilir ve daha büyük göğüslere sahip olabilirsiniz fakat hali hazırda vücudu balıketli veya kilolu olanlar için bu yöntem pek de güzel bir tercih olmayacaktır. Özellikle çok zayıf olanlar hafif bir kilo alarak göğüslerinin eskisinden daha dolgun olmasını sağlayabilirler.

Bazen kadınların çeşitli hormonal haplardan faydalanarak geçici olarak göğüslerini büyüttükleri de biliniyor ancak bu haplar ve diğer destekler maalesef hem kalıcı değiller hem de ilerleyen zamanlarda yoğun kullanım sonucu fiziksel ve ruhsal rahatsızlıklara sebep olabiliyorlar. Doktorların kesinlikle önermedikleri bu uygulamalardan kaçınmayı ihmal etmeyin.

Pek çok spor merkezinde uygulanan göğüs büyütücü egzersizler de göğüslerin bir miktar hacim kazanmalarına yardımcı olabiliyor. Yağ dokusu yerine biraz daha kas ve şekillendirme üzerinden ilerleyen spor hareketleri sayesinde daha dik ve güzel görünümlü göğüslere sahip olmak da mümkün oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.