Göğüslerim Çok mu Büyük

GÖĞÜSLERİM ÇOK MU BÜYÜK?

Yayın Tarihi07 Eylül 2016 | ESTETİK CERRAHİ

Kadınlarda göğüslerin ya da daha doğru tabiriyle memelerin boyutu, kişinin kendine olan bakışından tutun da sağlığına kadar pek çok farklı noktayı etkilediği için, göğüslerim çok mu büyük sorusunu kendisine soran kadınların varlığı da bir gerçek. Her ne kadar genellikle küçük memelerden dolayı sıkıntılar yaşansa da, olması gerekenden büyük memelerin de kadınlar için ciddi bir sıkıntı kaynağı olduğu unutulmamalı. Dolayısıyla ideal göğüs boyutuna dair çeşitli araştırmalarımızı tamamladık ve sizlerle paylaşmaya karar verdik.

Pek çok uzman, 1.60 boya 80 beden, 1.70 boya 85 beden ve daha yukarısına bu şekilde artan bir meme boyutu gerekli olduğunu belirtiyor fakat son dönemlerde bu iş daha da karmaşık hale geldi. Çünkü doktorlar artık sadece kişinin boyunun değil, sırt yapısının, omuz genişliğinin, göğüs kafesinin şeklinin, boyun, kilonun ve bazen yüz tipinin bile göğüs boyutu hususunda belirleyici olduğunu belirtiyorlar. Bu yüzden yukarıda belirtilen ölçüler her ne kadar referans ölçüler olarak karşımıza çıksalar da, operasyonlardan önce uzmanın son tahlili değer kazanıyor.

Göğüslerin gereğinden büyük olmaları, mantar, pişikler, sırt ve omuz ağrıları, kamburluk, günlük hayatta sorunlar yaşamak ve rahatsızlık duymak gibi pek çok şikayetin de kaynağı. Hatta bazı iş kollarında büyük göğüslere sahip olmanın kişinin kariyerini bile etkileyebildiğini gösteren araştırma sonuçları mevcut. Bu nedenle göğüs boyutunuzun ne olması gerektiğini tam olarak öğrenmek ve estetik uzmanınızla meme küçültme ameliyatınızın niteliğine karar verebilmek için ona karşı açık olmanız gerekli. Sunduğunuz eksik bilgiler, doğru bir hesaplamanın yapılmasına engel olabilir ve geri dönüşü neredeyse imkansız olan göğüs küçültme operasyonu sizin için bir kabus haline gelebilir.

Kadınların uzmanlara giderek doğrudan boyut ve ölçü belirtmeleri maalesef hayal kırıklıklarını da beraberinde getiriyor. Kişinin kendisine uymayan bir göğüs boyutuna sahip olmak istemesi maalesef ameliyatın ardından büyük sıkıntılar doğuruyor. Göğüslerim çok mu büyük derken göğüslerin çok mu küçük demeye başlamamak için uzmanların öneri ve tavsiyelerini de göz önünde bulundurmalı, medyanın yaptığı yönlendirmelere gözlerinizi kapamalısınız. Her kişinin kendine has bir estetik vaka olduğu akıldan çıkmamalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.