Göğüslerim Çok Ayrık Ne Yapabilirim

GÖĞÜSLERİM ÇOK AYRIK NE YAPABİLİRİM?

Yayın Tarihi09 Ağustos 2017 | ESTETİK CERRAHİ

Kadınlar olarak genellikle göğüslerimizin çok büyük veya çok küçük olmalarından şikayet ederiz ancak bazen boyutundan bağımsız olarak onların şekli ve duruşuna dair şikayetlerimiz de olur. Zira bazen memeler arasında boyut farkı vardır, bazen uçları farklı tarafa bakar, bazen memelerin yerleşimleri asimetriktir veya hoşumuza gitmeyen herhangi bir başka konu vardır. Bunların pek çoğunun estetik cerrahi vasıtasıyla çözümü mevcut ancak göğüslerim çok ayrık, ne yapabilirim diyenler için işler biraz daha karışıyor diyebiliriz.

Zira göğüslerin ayrık olması, meme dokularının direkt olarak o bölgelerde bulunduğunu göstermektedir ve dolayısıyla onları bütünüyle farklı yerlere taşımak neredeyse imkansızdır. Zira memeler sadece dışındaki yağ katmanından oluşmazlar ve kas dokuları, süt bezleri içeren daha karmaşık yapılardır. Dolayısıyla dıştaki deri kısmını sağa veya sola çekmek imkansız zorlukta bir iştir denilebilir. Ayrık memeleri olanlar için memelerin yerlerinin değiştirilebileceği herhangi bir operasyon mevcut değil.

Lakin uzmanlar bazen meme boyutu ile oynamalar vasıtasıyla memeleri birbirine yaklaştırabiliyorlar. Göğüsleri küçük olanlar silikon protez uygulamasına başvurduklarında, boyutlardaki büyümenin meme kenarlarını yaklaştırması sayesinde istedikleri sonucu elde edebiliyorlar. Her ne kadar istenen sonuçlara her zaman tam olarak yaklaşmak mümkün olmasa da, en azından bir iki santimlik bir yaklaşma görünümünüzün oldukça değişmesini sağlayacaktır.

Hali hazırda büyük göğüslere sahip olanlarda ise iş daha zor çünkü küçültme yapıldığında mesafe daha ayrık görünecektir. Ancak böyle vakalarda mevcut sarkmaların tedavi edilmesi göğüsler ayrık olsalar bile daha iyi bir görünüm elde edilmesi için yeterli olacaktır. Büyük memelerin sarkmaya eğilimli olmaları nedeniyle genellikle ilerleyen yaşlarda biraz daha kötü görünebildikleri unutulmamalı.

Meme boyutları ile oynamalar haricinde maalesef bu konuda yapılabilecek herhangi bir şey mevcut değil. Ancak memeler arasındaki asimetri, göğüs ucu farklılıkları gibi konularda da estetik cerrahi geniş çözümler sunuyor.

Günlük hayatta memeleri biraz daha yakın gösterebilmek için bu işi yapan sütyenler de bulunabiliyor. Bunu yapabilmek için normal meme boyutunuzdan biraz daha geniş kupalara sahip olan bir sütyen bulabilirsiniz ancak özellikle kayışlarının bedeninize tam oturduğundan emin olmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.