Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır

GÖĞÜS ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Göğüs estetiği ya da daha doğru adı ile meme estetiği, son senelerde kadınların eskisi kadar çekinmedikleri operasyonlardan birisi haline geldi çünkü gelişen teknikler, teknoloji ve deneyimler sayesinde artık çok daha doğru ve istenen sonuçları almak mümkün oluyor. Göğüs estetiği nasıl yapılır diyenler ise bu konunun tek bir başlık altında olmadığını, meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme adı altında 3 temel operasyon olduğunu dikkate almalılar. Dolayısıyla doktorunuzla olan görüşmelerinizde tam olarak nelere ihtiyacınız olduğunu doğru bir şekilde konuşmalısınız.

Hangi Operasyon Uygulanmalı?

Kadınlarda göğüslerin boyutları ve duruşları, sadece hastanın isteklerine göre belirlenemez ve bunun için kişinin boyu, kilosu, kalçasının ve omuzlarının genişliği gibi çok sayıda başka faktör de değerlendirmeye alınır. Zira kişinin beden yapısına uygun olmayan bir göğüs boyutunun hasta tarafından diretilmesi, maalesef kötü sonuçlar doğuracaktır ve hem sağlık anlamında hem de sosyal anlamda sıkıntılar doğuracaktır. Hatta bazı durumlarda meme boyutlarına dokunmadan sadece dikleştirme operasyonu uygulamak, hastanın şikayetlerinin dindirilmesini bile sağlayabilmektedir. Dolayısıyla hasta ve doktor arasındaki iletişim, operasyonun ne düzeyde gerçekleştirileceğinin sonucunu sağlayacaktır.

Meme büyütme operasyonlarında sıklıkla silikon protezler kullanılmaktadır ve bu protezlerin büyüklükleri ile şekilleri, meme görünümünün son halini almasını sağlamaktadırlar. Dolayısıyla her hastada uygulanacak olan protezin nitelikleri farklı olabilmektedir. Lakin son senelerde vücudun başka bir yerinden alınan yağ dokularının memelere aktarılması ile uygulanan bir teknik daha mevcuttur ancak bu operasyonun ömrü çok uzun vadeli değildir ve bir kaç yılda bir işlemin yenilenmesini gerektirir.

Meme küçültme operasyonlarında ise mümkün mertebe bireylerin çocuk sahibi olması istenir çünkü küçültme sırasında meme dokularında eksilme olmaktadır ve uzmanlar süt bezlerine ve kanallarına dokunmasalar da operasyon sırasında komplikasyonlar meydana gelebilmektedir. Meme dokularındaki azalma sayesinde meme kanseri riskinin de azaldığını belirtmek gerekir.

Son olarak da elbette göğüs dikleştirme operasyonları mevcut. Bazen hastaların meme boyutları istenen boyutlarda olsalar da, maalesef sarkmalar ortaya çıkar ve bu durum pek çok kadının moralini bozar. Gerekli yerlerden gerdirme işlemleri yapılarak göğüslerin daha dik görünmelerini sağlamak mümkündür. Dikleştirme için zaman zaman protez kullanımı da gerekli olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.