Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

GÖĞÜS BÜYÜTME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Yayın Tarihi18 Mayıs 2016 | ESTETİK CERRAHİ

Silikon İle Göğüs Büyütme

Halk arasında da herkesin bildiği üzere göğüs büyütme yöntemleri arasında silikon kullanılarak yapılan cerrahi işlem ilk sırada gelmektedir. Silikon protezlerin kullanım amacı ise vücudun herhangi bir tepki göstermemesi ve kabullenmesi olmaktadır. Bunun anlamı ise silikon bir inert yani vücuda uyumlu madde olduğundan vücudun içerisine yerleşiminden sonra herhangi bir kimyasal etkileşimde bulunmaz. Ayrıca molekül yapısında değişme olmaz. Yapılan bilimsel çalışmalar silikonların kansere neden olmadıklarını ispatlamıştır.

Silikon Protez Çeşitleri

İki çeşit olan silikon protezlerin birincisi serum fizyolojik barındıranlar olmaktadır. Dış yüzeyi silikondan yapılmış kapsülün içinde tuzlu su yani serum fizyolojik bulunmaktadır. Vücudun alışkın olduğu yabancılık çekmeyeceği bir maddedir bu serum fizyolojik. Göğüs içinde yerleşiminden sonra dışarıdan el ile kontrol edildiğinde anlaşılması son derece zordur. Çünkü göğüs dokusuna çok yakın özelliktedir. Son yıllarda pek fazla kullanılmamaktadır.

Göğüs büyütme yöntemleri arasında yer alan silikonla göğüs büyütme için kullandığımız diğer silikon çeşidi ise içi silikon jel dolu olan silikonlar olmakta olup yarım küre biçiminde veya damla şeklinde olmaktadır. Göğüs içine yerleşiminden sonra özellikle yuvarlak silikonlar göğsün üst sahasında da dolgunluk yaratır.

Göğüs Kas Altına Silikon Yerleşimi

Göğüs Büyütme yöntemleri arasında göğüs kasının altına veya göğüsün altına silikon yerleştirilmesi çeşitleri vardır. Silikon protezler özellikle göğüs kası altı konumuna yerleştikten sonra el ile muayene edildiğinde bile anlaşılması daha zordur. Çünkü üzerinde bir kas katmanı bulunur. Böylece çok daha güzel ve doğal bir estetik görünüm elde edilmiş olur. Dual plan, silikonun kısmen kas altında ve kısmen de süt bezlerinin altında yer alması yöntemidir.

İzsiz Göğüs Büyütme Operasyonu

Göğüs büyütme operasyonunda hedef en az iz bırakarak doğal bir estetik görünüme kavuşmaktır. Bunun için gözle neredeyse görülmeyecek şekilde, koltuk altı sahasından, meme altı çizgisinden veya göğüs ucundan konabilir. 3-4 cm’lik kesiler atılır. İzler önce pembeleşir. 6 ay kadar sonra beyazlayarak neredeyse görünmez hale gelir. Hiç iz kalmadan yapılan bir göğüs büyütme yöntemi yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.