Göğüs Büyütme Operasyonu Nasıl Yapılır

GÖĞÜS BÜYÜTME OPERASYONU NASIL YAPILIR?

Göğüs büyütme operasyonları geçtiğimiz yıllarda yeteri kadar doğal sonuçlar vermiyorlardı ve bu nedenle ünlüler haricindeki kişiler bu operasyona pek de sıcak bakmıyorlardı. Ancak son gelişmeler neticesinde göğüs büyütme operasyonu çok daha doğal, etkili ve rahatsız etmeyen bir hale büründü denilebilir. Bu durum ise meme boyutundan memnun olmayan kadınların pek çoğunun operasyona dair araştırmalara girmesine sebep oldu. Meme büyütme ameliyatına dair tüm merak edebileceklerinizi bir araya getirerek karar vermenizi kolaylaştırmaya çalışacağız.

Meme büyütme sadece meme boyutundan memnun olmayan kadınlar için değil, aynı zamanda gebelik sonrası göğüslerde oluşabilecek sarkma ve sönmelerin geri alınması, meme boyutlarının birbirine eşit hale getirilmesi, memenin alınmasının ardından yeniden oluşturulması ve vücut orantısının düzenlenebilmesi için de uygulanabilmektedir. Yani onu sadece göğüsleri büyütmek ve işin içinden çıkmak olarak görmemek, daha kapsamlı bir görünüm düzenlemesinin parçası olarak görmek gerekiyor.

Göğüs büyütme operasyonu için meme protezi adı verilen ve halk arasında silikon olarak bilinen malzemeler kullanılıyorlar. Bu malzemeler kişinin ihtiyaçlarına göre yuvarlak yahut damla şeklinde elde edilebiliyorlar. Bu protezlerin içerisinde markasına göre silikon bir jel yahut tuzlu su bulunabiliyor. Hangi ürünlerin kullanılacağına dair kararı ise hasta ile doktorun birlikte vermesi gerekiyor.

Protezlerin içerisinde kullanılan silikon jel, günlük yaşamda kullandığımız pek çok kozmetik ve temizlik ürününün içerisinde bulunuyor ve vücuda herhangi bir zararı bulunmuyor. Hatta vücut içerisine alınabilecek ve vücutla en yüksek uyum sağlayan maddelerden birisi. Bazı kişilerde silikon jele karşı bir alerji bulunabilse de buna rastlanma ihtimali çok çok düşük.

Meme protezleri koltuk altı, meme başının çevresi, meme altı ve göbek tarafından göğüslerin içerisine yerleştirilebiliyor. Meme başının altından yapılan kesikler süt kanallarına zarar gelmesine neden olabilirken, meme altından yapılan girişlerde ise hafif bir iz kalması olabiliyor. Koltuk altı veya göbek kısmından yapılan girişlerde ise endoskopinin kullanılması gerekiyor. İşlem sırasında protezler göğüs kası yahut meme bezi altına yerleştirilerek göğüslerde büyüme sağlanıyor.

Son dönemlerde geliştirilen meme protezleri, 10 ila 20 yıl öncesine göre de çok farklı. Bu nedenle herhangi bir dokunmayla bile yeni tip protezlerin anlaşılabilmesi mümkün değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.