Gelin Makyajında Yapılan Hatalar

GELİN MAKYAJINDA YAPILAN HATALAR

Yayın Tarihi23 Haziran 2017 | KOZMETİK BAKIM

Gelin olmak o kadar çok şeye dikkat etmeyi gerektiriyor ki bazen makyaj konusunda kendimizi kuaförümüze teslim ediyoruz fakat her kuaförün gelin makyajı hususunda tüm gerekli noktalara dikkat etmediğini de biliyoruz. Dolayısıyla makyajınızın basmakalıp bir makyaj değil, size özel bir makyaj olmasının gerekliliği var ve bu nedenle gelin makyajında yapılan hatalar hususunda da bilgili olmak lazım. Aksi taktirde kendinize has bir makyaj arayışındayken yaptığınız hatalar tüm işlerin berbat olmasına sebep olabilir.

Gelin makyajlarında yapılan en büyük hatalardan bir tanesi, parlak makyajı tercih etmektir. Halbuki düğün ve nikah sürecinde zaten oldukça terleyeceksiniz ve bunun yanında her yanda spot ışıkları ve kamera ışıkları olacak. Parlak ve ıslak görünen bir makyaj günlük hayatta işinizi görebilir ancak bunu evlilik sürecinde yapacak olursanız maalesef fotoğraflarda çok kötü çıkacaksınız. Ayrıca terli görünümün fotoğraflar dışında da sizi kötü göstereceği aşikar.

Gelin makyajınızı düğün zamanından çok önce kuaföre giderek prova yapmanız gerekiyor. Zira o gün hiç bilmediğiniz bir makyajın yüzünüze uygulanması beklenmedik kötü sonuçlara gebe olabilir. Önceden yapılan bir provada hangi noktaya nasıl bir uygulama yapılacağı detaylıca incelenebilir ve böylece düğün günü tek seferde en iyi görünüm yakalanabilir.

Makyajınızda başkalarını örnek almaktan da kaçınmalısınız. Pek çok kişi tanıdığı kişilerin yahut ünlülerin düğün makyajını kendine örnek alıyor ve aynını talep ediyor. Halbuki sizin saçınız, yüzünüz, gelinliğiniz ve duruşunuz bile makyajın sizde farklı görünmesine sebep olacaktır. Her makyajın herkese aynı şekilde yakışmaması sebebiyle kuaförünüze danışarak kendinize has bir makyaj uygulaması gerçekleştirmeniz daha iyi bir sonuç alınmasına yardımcı olacaktır.

Tüm bu hengamede ne kadar çabuk ve fazla terleyeceğinizi söylemeye bile gerek yok. Kış aylarında olsa bile boncuk boncuk ter atacaksınız ve bu makyajınızı mahvedecek. Bu sorundan kurtulmak için su ve terden etkilenmeyen makyaj ürünlerini tercih etmelisiniz çünkü bu ürünler gün boyunca daha kolay bir şekilde dayanacaklardır. Ayrıca siyah maskara gibi ürünlerin akmaları halinde gelinliğinizi de mahvedecekleri bir gerçek.

Son senelerde doğal gelin makyajları daha fazla popüler oluyorlar ve eskilerin plastik gibi görünen assolist makyajları yavaş yavaş demode oluyorlar. Doğal makyaj için gerekli araştırmaları da yapmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.