Gelin Buketi Yapmak İstiyorum

GELİN BUKETİ YAPMAK İSTİYORUM

Yayın Tarihi07 Nisan 2018 | EVLİLİK

Gelinlerin en önemli aksesuarlarından bir tanesinin gelin buketleri olması, onu hem gelinlerin kendileri hem de bu işi yaparak ek gelir elde etmek isteyenler için çok önemli bir hale getiriyor. Dolayısıyla gelin buketi yapmak istiyorum diyen kadınlar ve erkekler her geçen gün artış gösteriyorlar. Son senelerde artık hem bir tane atmalık hem de gelinin kendisine saklamalık gelin çiçekleri de hazırlandığı için, bu işin daha da karlı hale geldiğini belirtmek gerekiyor. Sizler için gelin buketi yapmanın ve bu işe girmenin bir kaç püf noktasından bahsetmeye çalışacağız.

Gelin buketinde kullanabileceğiniz malzemelere genel bir bakış atmak için tek yapmanız gereken bir arkadaşınızdan kendi buketini ödünç almak ve malzemeleri incelemek. Zaten bu malzemelerin takı-toka malzemeleri satan yerlerde bolca bulunmaları, benzerlerini bulmanız için yeterli olacaktır. Ayrıca internetten yapacağınız bir kaç araştırma sayesinde kolayca yapay çiçekler bulabilir, bu çiçekleri daha da süslemek için kullanabileceğiniz strafor, boncuklar, renkli danteller gibi pek çok şeyi çevrenizdeki takı malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.

Gelinlerin hem arkadaşlarına fırlatacakları hem de kendilerine saklayacakları çiçeğin farklı olmasını talep ettikleri de görülmektedir. Bu nedenle oluşturacağınız seçeneklerin hem birbirinin aynısı, hem de birbirinden farklı olacak şekilde düzenlenmeleri gerektiğini unutmayın. Zira farklı olmasın aynı olsun diyen gelinler de mevcut.

Tabii ki sıra geldi yapay çiçek mi gerçek çiçek mi kullanmalı sorusuna. Bunun temel kararını gelinin kendisi verdiği için, müşterilerinize gösterebilmek amacıyla her iki tür çiçekten de bir kaç örnek oluşturarak fotoğraflarını çekin. Fotoğrafı çekilen ürünleri Instagram, Etsy, Pinterest gibi çeşitli internet siteleri üzerinden paylaşarak gelin adaylarının ilgilerini çekebilir, birebirde size ulaşmalarını sağlayarak taleplerine yönelik sipariş alabilirsiniz. Fakat taze çiçeklerle yapılan gelin çiçeklerinin nikahtan sadece 1 veya 2 gün önce hazırlanabileceklerini de unutmamalısınız. Dolayısıyla bunu yapacak vaktiniz yoksa müşterilerinize umut vermeyin.

Gelin buketlerinizi hazırladıkça ve onları internete koydukça, müşterileriniz de artış gösterecektir. Bunun yanında sizden alışveriş yapmış olanların tasarım ve üretimlerinizden memnun kalmaları halinde, sizi arkadaşlarına da önereceklerini ve giderek genişleyen bir ağınızın olacağını unutmayın. Onlarla iletişiminizi iyi tutmak işinize yarayacaktır. Hatta işleri biraz daha ilerletirseniz kendinize özel bir web sitesi açabilir, oradan siparişler de alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.