Fue Yöntemiyle Saç Ekimi

FUE YÖNTEMİYLE SAÇ EKİMİ

Yayın Tarihi05 Ekim 2016 | ESTETİK CERRAHİ

Saç ekimi son senelerin en popüler estetik konuları arasında bulunuyor ve her ne kadar pek çok kişi sadece kel erkeklerin saç ekimiyle ilgilendiklerini düşünse de, kadınlar için de saç ekimi uygulaması bir hayli yaygın. Özellikle de saçlarının bulunduğu bölgeleri rahatsız edici bulan ve saçsız alanlara canı sıkılan kadınlar, saç ekimi ile daha dengeli bir saç profili yakalayabiliyorlar. Fue yöntemiyle saç ekimi ise pek çok merkez tarafından tercih edilen en popüler saç ekim yöntemi. Sizler için fue yöntemini neden bu kadar popüler hale geldiğine dair elimizdeki bilgileri bir araya getirdik.

Fue yöntemi ile saç ekmenin en avantajlı yanı, herhangi bir şekilde kesik ya da dikiş ile uğraşmanın gerekli olmaması. Doğrudan saçların bir bölgeden alınması ve diğer bölgeye aktarılması mümkün olduğu için fue yönteminde bekleme yapmadan ve çok da zahmet göstermeden saç ekimi mümkün hale geliyor. Bu yöntemde saçlar köklerinden alınıyor ve ardından ekilmesi hedeflenen bölgeye mikromotor cihaz denilen bir cihazla dikiliyorlar.

Uygulamanın gerçekleştirilmesi esnasında bölgeye lokal anestezi yapılmaktadır ve sadece saç derisine değil aynı zamanda kaş ekimi, sakal ekimi gibi diğer uygulamalar ile başka bölgelere de ekim gerçekleştirilebilmektedir. Tek bir seansta yaklaşık olarak beş bin adet saç kökünün alınıp aktarılabilmesi sayesinde seanslarda oldukça geniş bölgeler kısa zamanda ekilebilmektedirler. Bunun yanında saç köklerine herhangi bir zarar verilmediği için ekim sırasında neredeyse hiç bir kayıp ortaya çıkmaz.

Genellikle ense bölgesinden alınan saçlar diğer bölgelere aktarılsalar bile, kişinin ensesinde de saç kalmadıysa göğüs, bacak, kol kılları gibi diğer bölgelerden de kök aktarımı yapılarak saçlara kavuşması sağlanmaktadır. Lakin fue yönteminin bütün bu avantajlarına karşın dezavantajlı olduğu bazı noktalar da mevcut.

Diğer yöntemlere göre tek seferde daha az saçın çıkarılması ve ekilmesi, seans sayısının fazlalığı nedeniyle maliyetin artması, bunun yanında saç kökleri alınmadan önce saçların traş edilmesinin gerekliği uygulamanın en büyük dezavantajları arasında bulunuyor. Mikromotor cihazının yetkin olmayan kişilerce kullanımında saç köklerine zarar verilebildiği için ektirme yapacakların bu hususa da dikkat etmeleri gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.