Fotoğraflarda Güzel Çıkmanın Yolları

FOTOĞRAFLARDA GÜZEL ÇIKMANIN YOLLARI

Fotoğraf çekinirken hepimiz illa ki elimizden geldiğince iyi görünmek için çaba gösteririz ancak bazen bazı temel bilgilere hakim olmadığımız için ne kadar uğraşırsak uğraşalım tam olarak istediğimiz sonuçları da alamayız. Bu sorunlarla boğuşan kadınlar için fotoğraflarda güzel çıkmanın yolları üzerine biraz araştırma yaptık ve kesinlikle işe yarıyor dediğimiz yöntemleri size anlatmak istedik. Dilerseniz en güzel fotoğrafları çekinebilmek için hangi koşulların oluşması gerektiğine hemen göz atalım.

Fotoğraflarda güzel çıkmanın en önemli noktalarından bir tanesi, kullandığınız arkaplana dikkat etmek. Çok karmaşık, renkli, desenli arka fonlar kullanırsanız, odak sizden arkaplana doğru kayacaktır ve bu nedenle hem sizin güzelliğiniz öne çıkmayacaktır hem de kameranın odaklanma ayarları doğru çalışmayacaktır. Sade ve tercihen çok hafif açık tonlarda arkaplanlar kullanırsanız makyajınız ve kıyafetleriniz tam da olması gerektiği gibi görünecektir.

Yapılan araştırmalar, fotoğrafın tam ortasında değil de yan kısımlara doğru durursanız daha iyi bir algı yarattığınızı gösteriyor. 3’te 1 kuralı denen bu kuralı uygulamak için tek yapmanız gereken kendinizi kameranın tam ortasına koymaktan vazgeçmek ve ekranı göz kararı 3 parçaya ayırdıktan sonra kendinizi sağdaki veya soldaki 3’te 1’lik bölüme denk getirdikten sonra fotoğrafı çekmek. Bu uygulama fotoğrafçıların çok sık kullandıkları hileler arasında yer alıyor.

Eğer yapay ışıklandırmanın olduğu bir ortamda fotoğraf çekinecekseniz, ışığın suratınıza direkt gelmediğinden emin olun. Zira direkt gelen ışık hem makyajınızın bir hayalet gibi görünmesine neden olacaktır hem de parlama yapacaktır. Dolayısıyla mümkün mertebe ışığın önünü bir şeyle kesmeye çalışın ve fotoğrafınızı öyle çekin. Fazla ışığın yüzdeki kusurları da ortaya çıkardığını unutmayın.

Şimdiye dek yeterince fotoğraf çekinenler, bazı fotoğraflarında diğerlerinden daha güzel çıktıklarını farketmişlerdir. En güzel çıktığınız bir kaç fotoğrafı bir araya getirin ve yeni fotoğraflarınızda da aynı pozları vermeye çalışın. Böylece her zaman en güzel yanınızı gösterebilir, fotoğraflarda güzel çıkmanın yollarını kısa yoldan gidebilirsiniz.

Fotoğraf çekimlerinde kullanacağınız makyajınızın çok ağır olmadığından da emin olmalısınız. Fazla ağır ve renkli makyajlar gerçek hatlarınızın kaybolmasına ve ortaya çizim gibi bir görüntü çıkmasına neden olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.