Fönün Kalıcı Olması İçin Ne Yapılmalı

FÖNÜN KALICI OLMASI İÇİN NE YAPILMALI?

Fön çektirmek bilhassa iş hayatında olanlar, özel gün ve gecelere katılacak olanlar için neredeyse bir mecburiyet denilebilir. Çünkü pek çoğumuzun saçı dümdüz bir görünüme sahip değil ve istenen güzel görüntüyü elde edebilmek için fön çektirmek gerekiyor. Ancak çekilen fön genellikle gün sonunu bile bulmakta zorlanıyor ve bir iki gün boyunca etkisini devam ettirecek bir föne sahip olmak için çok çaba göstermek gerekli. Fönün kalıcı olması için ne yapılmalı diyenler için hazırladığımız bu yazımızda, fönün daha uzun süre dayanması için dikkat edilmesi gerekenlere bir değinmeye karar verdik.

Bir fönü bir kaç gün boyunca kullanmak istediğiniz zaman dikkatinizi saçlarınızdaki yağlanma çekecektir. Özellikle saçlarınız çok uzun değilse ve aynı zamanda bol yağlılarsa, bu yağlanma neticesinde föne dair hiç bir şey ortada kalmayacaktır. Bunu engelleyebilmek için saç diplerinize kuru şampuan uygulayabilir, ayrıca uç kısımlara ise deniz tuzu spreyi adı verilen üründen kullanabilirsiniz. Bu uygulama sonrasında saçlarınız en azından o günü kurtarabilecek şekilde olacaklardır ve doğal görüneceklerdir. Ancak hiç bir çözümün sonsuza kadar saçı şekilli tutmayacağını da unutmamalısınız.

Fakat kuru şampuan uygulamasına girmeden önce bir daha şansınızı denemek istiyorsanız saçlarınızı ters bir şekilde sarkıtın ve bu şekilde birazcık taradıktan sonra yeniden normal haline getirin. Dilerseniz daha dirençli olması için ters şekildeyken bir saç spreyi de kullanabilirsiniz. Bu uygulama saçlarınızdaki hacmin bir süre daha idare etmesine yardımcı olacaktır. Ancak bu tip uygulamaları devamlı olarak yapmanın saçlara zarar vereceğini unutmayın.

Yukarıdaki ters çevirme işinin biraz daha gelişmiş bir versiyonu ise çok hacimli saçlar isteyenlere yönelik. Bu nedenle ilk olarak saçınızı kalın tutamlar halinde ayırın ve bu tutamları kurutma makinesi ile ısıtın. Isıttığınız tutamı hemen elinizle bigudi kullanır gibi sarın ve kafanıza tutturun. Sırasıyla tüm tutamlara uyguladığınız bu işlem sonucunda saçlarınız soğuduklarında çok daha hacimli olacaklardır.

Farkedebileceğiniz gibi uyguladığımız adımlar genellikle saçları yağlarından ayırma veya ters çevirerek kökleri hareketlendirme üzerine kurulu. Ancak unutmayın ki saçlarınızı böyle zorladığınız her an onlara fön kadar zarar veriyor ve elden geldiğince saçlara sert, ısıl işlem uygulamaları yapmaktan kaçınmak gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.